Kanada'da 8 genç kız, 59 yaşındaki evsizi öldürdü

Kanada'nın Toronto kentinde, yaşları 13 ila 16 arasındaki sekiz genç kız, 59 yaşındaki evsiz bir adamı öldürmekle suçlandı.

Toronto polisi, pazar günü sabah saatlerinde kent merkezinde 3'ü 13, 3'ü 14 ve 2'si 16 yaşında sekiz kızın, bir kişiye bıçakla saldırdığını açıkladı.

Polisin, Pazar gece yarısından sonra gerçekleşen ve "toplu saldırı" diye tanımladığı olayda zanlılar, kurbanı bıçaklamakla itham ediliyor.

Kızların sosyal medya aracılığıyla bir araya geldiğini belirten polis, kızların adamın alkol şişesini almaya çalıştığı olayda 59 yaşındaki evsizin yaşamını yitirdiğini kaydetti.

Adı açıklanmayan cinayet kurbanının, evsizlerin kaldığı bir sığınma evinde yaşadığı belirtildi.

Kızların bir araya geliş sebebinin bilinmediğini ifade eden polis, grubun gözaltı sürecinin devam ettiği bilgisini paylaştı.

Polis, olay yerinde çeşitli silahların bulunduğunu, kızların ailelerine bilgi verildiğini belirtti.

Toronto Belediye Başkanı John Tory, cinayetin kendisini "çok rahatsız ettiğini" söyledi.

Toronto Polisi'nden Dedektif Terry Browne, gazetecilere yaptığı açıklamada, kurbanı bıçak yaralarıyla bulan görgü tanıklarının polise haber verdiğini belirtti.

Kısa bir süre önce sığınma evine yerleşen kurbanın kaldırıldığı hastenede öldüğü açıklandı.

Kanada yasalarına göre 18 yaşından küçük oldukları için kimlikleri açıklanmayan genç kızlar, olay yerinin yakınlarında gözaltına alındı.

Browne, genç kızların sosyal medya üzerinden buluştuklarını ve üçünün poliste sabıkası olduğunu belirtti.

Browne "Nasıl buluştuklarını ve neden Toronto'nun merkezine gittiklerini bilmiyoruz" dedi.

Genç kızların aynı gece başka bir kavgaya da karıştıkları bildirildi.

Yakındaki sığınma evinde yaşayan bir görgü tanığı, genç kızların alkol istemek için yanına geldiğini, kurbanın da genç kızlara müdahale edip, kendisini korumaya çalışırken karnından bıçaklandığını belirtti.

Yorumlar