Libya'da kaçırılan 3 Türk serbest kaldı

Libya'da bir elektrik santralinin inşasında çalışan 3 Türk işçi 233 gün sonra serbest bırakıldı.

Libya'da kaçırılan 3 Türk serbest kaldı

ibya’nın Ubari kentinde 3 Kasım 2017 tarihinde kaçırılan, ENKA şirketi çalışanları Osman Emre Yaykın, Tuğrul Can Kapubağlı ve Sertaç Karan isimli vatandaşlarımızın 233 gün aradan sonra (33 hafta) bugün (23 Haziran) serbest bırakılmaları sağlanmıştır.

Libya makamlarıyla işbirliği halinde büyük sabır ve yoğun çabalar neticesinde sağsalim kurtarılan vatandaşlarımızın en yakın zamanda ailelerine kavuşturulacak olmasından büyük memnuniyet duyulmaktadır.

Libya'da 3 Kasım 2017 tarihinde bir elektrik santralinin inşasında çalışan 3 Türk işçi silahlı kişilerce kaçırılmıştı. Konu ile ilgili yapılan açıklama şöyle:

"Libya’nın Ubari kentinde 3 Kasım 2017 tarihinde kaçırılan, ENKA şirketi çalışanları Osman Emre Yaykın, Tuğrul Can Kapubağlı ve Sertaç Karan isimli vatandaşlarımızın 233 gün aradan sonra (33 hafta) bügün (23 Haziran) serbest bırakılmaları sağlanmıştır. Libya makamlarıyla işbirliği halinde büyük sabır ve yoğun çabalar neticesinde sağsalim kurtarılan vatandaşlarımızın en yakın zamanda ailelerine kavuşturulacak olmasından büyük memnuniyet duyulmaktadır. Sayın Başbakanımız bu akşam mühendislerimizin aileleriyle görüşerek gelişmeler hakkında bilgi vermiş ve geçmiş olsun dileklerini iletmiştir."

Yorumlar