Çekilen bir poz gelin ve damadın salondan kovulmasına neden oldu

Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki düğünde bir kişinin fotoğraf çekmesine öfkelenen salon fotoğrafçısı ve çalışanları, düğün sahiplerinin üzerine yürüdü. Bu olay sonunda davetliler, gelin ve damat kendini dışarıda buldu.

Çekilen bir poz gelin ve damadın salondan kovulmasına neden oldu

Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki bir düğünde trajikomik olaylar yaşandı. Çalan müzik eşliğinde kendini halaya kaptıran davetliler bir anda müziğin kesilmesi, ışıkların kapatılmasıyla büyük şok yaşadı. Gerçek kısa sürede ortaya çıktı. Bazı davetlilerin fotoğraf çekmesine öfkelenen salon fotoğrafçısı ve çalışanları, 'Kimse fotoğraf çekmeyecekti" diyerek düğün sahiplerinin üzerine yürüdü.

GELİN VE DAMAT KENDİNİ DIŞARIDA BULDU

Çıkan olaylar sebebiyle düğün iptal oldu. Dakikalar önce pistte göbek atan davetliler bir anda kendilerini salon dışında buldu. Gelin ve damat salondan dışarı çıkarıldı.

Sadece bir davetlinin cep telefonuyla fotoğraf çekmesi yüzünden düğünü iptal olan gelin ve damat soluğu mahkemede aldı. Damat ile gelinin babaları, tüketici mahkemesinde açtığı davada, düğün günü misafirlerin fotoğraf çekmesi üzerine, salon işletmecisi ve fotoğrafçısının müziği, ışıkları kapatarak düğünü iptal ettiklerini, 'Hani kimse fotoğraf çekmeyecekti' diyerek ailelerinin üzerine saldırdıklarını öne sürdü.

DAVA AÇILDI

Davacı dünürler, hakaret ve tehditlerde bulunan salon çalışanlarının bütün davetlileri mekan dışına çıkardıklarını belirterek; düğünün gerçekleşmesi için yapılan ve iptal edilmesi yüzünden kuaför masrafları, davetlilerin nakli için yapılan ulaşım-servis ücretleri, gelinlik-damatlık masraflarının tarafına iadesini talep etti. Davacı dünürler, takılamayan takılar ve organizasyon için ödenen sözleşme bedeli sebebiyle maddi zararlarının büyük olduğunu kaydetti. Dünürler, 21 bin 700 TL maddi tazminat ile 100 bin TL manevi tazminatın kendilerine ödenmesini talep etti.

Yorumlar

Ramazan Yandi Hersey icinde anlastiktan sonra fotograf cekip ek gelir elde etmenin pesine dusen bu sozde organizatorler insanlari en mutlu gununde magdur etmis
fth symn ne demek fotograf cekme ya.herkesın elınde kameralı telefon var sen kıme hangı hakla karışıyosun.500 bın alsınlar acımasınlar bunlara
Abraham Korkmaz Sizi tebrik ediyorum. Lütfen sonuna kadar hakkınızı savunun 🙏