Sıfır Bir 4. Sezon 2. bölüm yayınlandı

Son bölümü ile izleyicilerin nefesini kesen Sıfır Bir 4. Sezon 2. bölüm yayınlandı. Savaş ve ekibi haksızlıklara karşı mücadelesine devam ediyor, Sıfır Bir 4. Sezon 2. bölüm izlemek için, Ajanshaber'i takipte kalın.

Sıfır Bir 4. Sezon 2. bölüm yayınlandı

Yeni sezonun birinci bölümü ile izleyicilerin nefesini kesen Sıfır Bir 4.Sezon 2. bölüm yayınlandı. Sıfır Bir izleyicileri ise Savaş ve arkadaşlarının atıldığı yeni maceraları biran önce izlemek için Sıfır Bir 4. Sezon 2. bölüm izlemenin yollarını arıyor. 

SIFIR BİR DİZİSİNİN KONUSU

Bir Zamanlar Adana’da, aşina olduğumuz suç dizilerinden hayli farklı bir yapıya sahip. Alışık olduğumuz üzere Sıfır Bir sadece bir intikam hikâyesini, bir hırsızlığı ya da bir katliamı anlatmıyor; aslında her sahnesinde daha derine, sosyokültürel bir arka plana göndermelerde bulunuyor. Hikâye aslında bir grup gencin, bir dizi haksızlıkla ettiği mücadeleyi anlatıyor. Bu mücadele neticesinde sahip olunan her bir zafer, onlara inanan daha fazla yoksul insanı; her gözü yaşlı yoksul insan da ekibin sırtına daha fazla yük, mesuliyet ve sönmez bir azmi beraberinde getiriyor.20’li yaşlarda üç delikanlının; Savaş, Cio ve Özgür’ün, kadim dostları Cihat Sarsılmaz ve Anafor’la beraber kendilerini ortalarında buldukları bu düzen, zamanla onların değişmez kara bahtı oluyor.

Yeni düzende Hürriyet Mahallesi’nde resim değil, grafiti yapılıyor. Hürriyet Mahallesi’nde arabesk müziğe rap ezgileri karışıyor. Hürriyet Mahallesi’nde fuhuş, uyuşturucu satışı yapanlara karşı mücadele yine aynı mahallenin gençleri tarafından sonuna kadar veriliyor. Zaman kavramının kaybolduğu bu hikâyede mahallenin kendi kuralları vardır ve bu kurallar, cezaların yetersiz kaldığı her an devreye girmeye mecburdur.Savaş ve ekibi, mecburdur. Başka çareleri yoktur. Onlara başka çare bırakılmamıştır…Sıfır Bir sadece sıradan bir suç hikâyesini değil; ülkemizin, hatta dünyanın yoksul kesimlerinin gerçeğini anlatıyor. Evrenseli, yerel üzerinden yakalamayı başarıyor. Tıpkı dizinin yaratıcılarının Adanalı öncüleri Yaşar Kemal’in İnce Memed’le tüm dünyayı fethettiği ya da Yılmaz Güney’in, filmleriyle, bir kesime değil, tüm dünyaya seslendiği gibi. Adana’nın en yoksul mahallelerinden biri olan Hürriyet Mahallesi’ndeki her bir başkaldıran, maalesef bir o kadar suçlu ama iyi ki bir o kadar da insan.

SON BÖLÜMDE NE OLMUŞTU

Sıfır Bir 4. sezon 1. bölümünde Savaş ve ekibi, Seyfigille girdikleri çarpışmanın ardından hastaneden çıkmış ve farklı bir cezaevine gönderilmiştir. Anafor'un yediği kurşun dolayısıyla tekerlekli sandalyeye mahkum kaldığı ekip, sapasağlam bir şekilde yeni cezaevine gelmiştir. Seyfi'nin adamları arasında yer alan Cengo ve Burak'ın da aynı cezaevinde olduğunu duyan ekip, kendilerine ihanet eden bu gençlerin cezasını kesmeye hazırlanmaktadır. Cezaevinde baş gardiyanın gösterdiği baskı yetmezmiş gibi diğer mahkumlar tarafından da kabul görmeyen Savaş ve arkadaşları, gördükleri haksızlıklar karşısında yeni bir mücadeleye göğüs germeye hazırlanıyor.

SIFIR BİR 4. SEZON 2. BÖLÜM FRAGMANI

SIFIR BİR 4.SEZON 2. BÖLÜM İZLE

“Bir Zamanlar Adana’da” 4. Sezon 2. Bölüm 14 Haziran’da BluTV’de fakat henüz dizinin tamamı yayınlanmadı. Dizinin tamamını Ajanshaber farkı ile izlemek için takipte kalın..

Yönetmenliğini Kadri Beran Taşkın’ın üstlendiği dizi, Adana’nın getto mahallelerinin hikayesini anlatıyor. Uyuşturucuya, kadın ticaretine ve mahalleliye sırtını dönenlere karşı amansız bir mücadeleye giren Savaş, Cio, Özgür, Sarsılmaz ve Anafor’un çarpıcı yolculuklarına tanık olduğumuz dizinin arka planına grafiti, rap ve sokak kültürü hakim.

Yorumlar

Çok Okunanlar Haberler