Organize suç örgütü şüphelisi yakalandı!

Organize suç örgütü üyesi olmak suçundan aranan bir şüpheli, tırdaki gizli bölmede Gürcistan'a kaçmak isterken Artvin'de düzenlenen operasyonla yakalandı.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Barış Boyun'un elebaşılığını yaptığı suç örgütüne yönelik soruşturma kapsamında firari olarak aranan şüpheli Oğuz H'nin yurt dışına kaçmaya çalıştığını belirledi.

İstanbul'dan bir tırla Artvin'e hareket ettiği ve yasa dışı yollarla Gürcistan'a kaçmayı planladığı belirtilen Oğuz H'yi taşıyan aracı tespit eden ekipler operasyon düzenledi.

Artvin'de 27 Haziran'da düzenlenen operasyonda tırın gizli bölmesinde saklanan şüpheli, baskın sırasında yaya olarak Gürcistan sınırına doğru kaçmaya çalışırken kısa sürede yakalandı.

Gözaltına alınan Oğuz H, İstanbul Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlı, daha sonra adliyeye sevk edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Barış Boyun'un elebaşılığını yaptığı suç örgütüne yönelik nisanda düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 131 şüpheliden 46'sı tutuklanmıştı.

Yorumlar