Gençler sabah namazında buluştu

Trakyalı gençler “Gençler Sabah Namazında Buluşuyor" organizasyonu çerçevesinde camilerde bir araya gelerek sabah namazı kıldı, dua etti.

Gençlerin milli birlik, beraberlik ve manevi duygularını canlı tutmak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce düzenlenen “Gençler Sabah Namazında Buluşuyor” organizasyonunda kapsamında, Edirneli gençler Selimiye, Kırklarelili gençler Hızırbey, Tekirdağlı gençler de Gazi Süleyman Paşa camilerinde toplandı. Gençler, cami cemaati ile saf tutarak namaz kıldı, dua etti.

Edirne’deki etkinliğe Edirne Valisi Günay Özdemir, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serhat Ocak, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan da katıldı.

Namazın ardından gençlere hitap eden Özdemir, gençlerin medeniyeti koruyarak, devam ettireceğini söyledi.

Gençlerin bilgi birikimi ve tecrübelerini iyi değerlendirmesi gerektiğini belirten Özdemir, şöyle devam etti:

"Onun içinde geçmişimizi iyi bileceğiz. Bu günümüzü iyi anlayacağız, kendimizi geleceğe iyi hazırlayacağız ve geleceğimizi de iyi yöneteceğiz, iyi planlayacağız. Eğer biz bunları yapabilirsek şu anda dünyanın ihtiyacı olan huzuru, mutluluğu ve barışı ancak bu şekilde getirebiliriz. Bu konuda hepimize çok büyük görevler düşüyor. Onun için sizlerden inanç ve değerlerinizi kaybetmemenizi istiyoruz. İnanç ve değerlerinizin etrafında sisteminizi ve düşüncenizi geliştirmeniz gerekiyor."

KIRKLARELİ

“Gençler Sabah Namazına Buluşuyor” organizasyonunda, Kırklarelili gençler Hızırbey Camisi'nde buluştu. Gençler, cemaatle saf tutarak namaz kıldı ve dua etti.

Sabah namazının ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünce cemaate çorba ikram edildi.

Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Muammer Aydın, namazın ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, 81 ilde gençlerin sabah namazında buluştuğunu bildirdi.

Cami cemaatine gençlerin de katılımını sağlamak amacıyla bu tür etkinlikleri önemsediklerini ifade eden Aydın, "Amacımız gençlerin camiye gelerek toplu halde cemaatle namaz kılmalarını ve bu alışkanlığı kazanmalarını sağlamak. Milli manevi değerlere sahip gençlerin ülkesine ve bayrağına daha faydalı olacağı kanaatindeyiz" diye konuştu.

TEKİRDAĞ

Tekirdağ'da da üniversite öğrencileri, Gazi Süleyman Paşa Camisi'nde sabah namazı kıldı.

Değirmenaltı Gençlik Merkezi Gençlik Lideri Ümit Kürham, yaptığı açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığınca 81 ilde düzenlenen etkinlik kapsamında, Namık Kemal Üniversitesi öğrencileriyle sabah namazında bir araya geldiklerini aktardı.

Kürham, gençlerden ve cami cemaatinden olumlu tepkiler aldıklarını dile getirerek şunları kaydetti:

"Bu proje, ciddi anlamda yerini bulmuş bir proje oldu. Bu işler, gönül işleri olduğu için her cuma sabahı gençlerimize katkıda bulunmak adına sabah namazı alışkanlığı yerine getirebilmek adına gönüllü olarak bu işleri yapıyoruz. Gençlerimizin sabah namazında buluşması, gençlerimiz için olumlu sonuçlar ortaya çıkardı. Gençleri camilerde görünce cemaat de bu durumdan çok memnun oluyor."

Yorumlar