Efsane film Hababam Sınıfı yeniden çekiliyor

Türk sinemasında önemli bir yeri olan Hababam Sınıfı serisi yeniden çekiliyor. Altan Erkekli'nin 'Mehmet Hoca' olarak canlanacağı filmin çekimleri geçtiğimiz hafta başladı.

Efsane film Hababam Sınıfı yeniden çekiliyor

İzleyiciler ile 1975 yılında buluşan ve Türk sinemasının unutulmaz film serileri arasında yer almayı başaran Hababam Sınıfı'nın yeniden çekilmesi için kollar sıvandı. Hürriyet'ten İsmail Bayrak'ın haberine göre; Doğa Can Anafarta’nın yönetmen koltuğuna oturduğu filmin çekimlerine Moda’daki Kadıköy Lisesi’nde başlandı.

2019 yılında vizyon girecek yeni Hababam Sınıfı filminde, okul müdürünü Osman Alkaş canlandırıyor. Çekimlerinin 6 hafta sürmesi beklenen film, orijinal Hababam Sınıfı serilerinde olduğu gibi mizah ve duygusallığı ele alacak ancak yapımcılar yeni Hababam Sınıfı filminin eskilerinden farklı olacağını söylüyor.

'ADINA YAKIŞIR BİR İŞ'

Yönetmen Doğa Can Anafarta ise proje hakkında şunları söyledi: “Yıllar sonra yeni karakterlerle, yeni bir jenerasyona, yeni bir dil kullanarak Hababam ruhunu vermenin ilk temeli, bu kardeşlik duygusunu tekrar yakalayabilmek. Yeni oyuncu grubuna bu yüreği aşılayıp, nostaljik görüntülerle modern dünyayı birleştireceğiz. Efsane bir oyuncu kadrosunun yeniden çevriminde rol alacak, cesur ve yetenekli arkadaşlar ile yola çıkıyoruz. Bizlerin ilk üçlemeyi hayranlıkla andığımız gibi, bizden sonraki nesillerin de arkasından övgüyle konuşacağı, ‘Hababam’ ismine yakışır bir iş yapmak için ekip olarak çok heyecanlı ve istekliyiz.”

Yorumlar