Küçük Leyla'nın amcasını arayan ortaya çıktı: İşte o isim!

Küçük Leyla Ağrı'da bayramda kaybolmuştu. 4 yaşındaki Leyla Aydemir'le ilgili 12 ilden yapılan ihbarlar asılsız çıktı. Leyla'nın amcasını arayan kişinin ise çocuk olduğu belirlendi.

Küçük Leyla'nın amcasını arayan ortaya çıktı: İşte o isim!

Kent merkezinde oturan Nihat ve Şükran Aydemir çiftinin, bayramın  birinci günü gittikleri Bezirhane köyünde kaybolan kızları Leyla'yı arama  çalışmaları, 7. günde de köy ve çevresinde sürüyor.

Küçük Leyla'nın bulunması amacıyla Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığınca  yürütülen soruşturma kapsamında Ağrı Valiliği koordinesinde alanında uzman 11  kişilik özel ekip oluşturuldu.

Leyla için kurulan kriz masasında görevli ekip, ihbarları tek noktada  toplamak amacıyla "0505 022 74 27" numaralı ihbar hattını devreye aldı.

ŞÜPHELİ MİNİBÜS İDDİASI ASILSIZ ÇIKTI

  Ankara'dan teknik anlamda istihbarat sağlayacak uzmanların da  bulunduğu ekip, Leyla Aydemir'i bulmak için il genelindeki Kent Güvenlik Yönetim  Sistemi (KGYS) ve Plaka Tanıma Sistemi (PTS) kameralarını inceledi.

Köy ve çevresinde çocuklara kapalı kasa minibüsle şeker dağıtıldığı  iddiası üzerine araca ulaşan ekipler, yaptıkları incelemede bu iddianın da  asılsız olduğunu belirledi.

Ekipler, "camı kırık minibüstekilerin çocukları şekerle kandırmaya  çalıştıkları" iddiasının gerçeği yansıtmadığının anlaşılmasının ardından aileye  gelen tüm ihbar telefonlarını takibe aldı.

LEYLA'NIN AMCASINI ARAYAN ÇOCUKMUŞ

Bugün bir kadının, Leyla'nın amcası Yusuf Aydemir'i gizli numaradan  aradığı ve "Başınız sağ olsun" dediği yönündeki bilgi üzerine özel ekip konuyu  inceledi.

Aramanın, başka ilden yapıldığı, telefonu açan kişinin olayla ilgisi  bulunmayan küçük yaştaki çocuk olduğu belirlendi.

Olaya ilişkin bugüne kadar yapılan tüm ihbarlara çok kısa sürede  karşılık veren ekipler, tüm ihbarların 15 dakika içinde asılsız olduğunu ortaya  çıkardı.

Yorumlar