Kendini kurtaran miğferle operasyona katıldı!

Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristlere yönelik operasyonda, miğferinde kurşun izi olan bir asker dikkat çekti.

Kendini kurtaran miğferle operasyona katıldı!

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 13 Kasım Cuma günü 21.00'de duyurulan yasağın ardından bazı cadde ve sokaklarda kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların ve kamufle amaçlı brandaların kaldırılması ve ilçenin teröristlerden arındırılması için başlatılan operasyon devam ediyor.

"KURŞUN HALA MİĞFERİN İÇİNDE"

Örgüt mensuplarının karargâh olarak kullandığı Namık Kemal İlköğretim Okulu, Jandarma Özel Harekât timlerinin denetimine geçti. Okul önünde bayrak nöbeti tutan askerin miğferindeki kurşun izi ise dikkat çekti. İsmini vermeyen asker, "Arkadaşımla birlikte nöbet tutuyorduk. PKK tarafından ateş altına alındık. Arkadaşım şehit oldu. Ben ise çelik miğfer sayesinde kurtuldum. Kurşun hâlâ miğferin içinde" dedi.

o_5945_1

15 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Barikatların kaldırılması sırasında teröristlerin güvenlik güçlerine ateş açması sonucu çatışma çıktı, yollara döşenen el yapımı patlayıcılar infilak ettirildi. Operasyonda teröristlerce kazılan hendekler kapatıldı, barikat ve brandalar kaldırıldı. Etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 15'e yükseldi. Bu arada, terör örgütünün ilçeye verdiği tahribatın etkileri dikkati çekiyor. Teröristlerin hendek kazdığı ve barikat kurduğu mahallelerde çok sayıda kişi, evlerini terk etti. Teröristlerin trafolara zarar vermesi nedeniyle ilçenin büyük kısmında elektrik ve su kesintisi yaşandı.

v_7897

Yorumlar