Adalar Belediyesi'nin skandal çöp imha yöntemine vatandaş isyan etti

Adalar Belediyesi, adalardan topladığı ve Şile'ye gönderilmesi gereken çöpleri Büyükada'da yaktı. Vatandaşlar ormanın yanma tehlikesi ve siyah dumanlardan dolayı rahatsız olarak tepki gösterdi.

Adalar Belediyesi'nin skandal çöp imha yöntemine vatandaş isyan etti

Adalar Belediyesi, yasa gereği adalarda topladığı çöpleri İBB’nin Şile’deki çöp döküm alanına götürmesi gerekirken yasal olmayan bir yol izledi.

ŞİLE YERİNE BÜYÜKADA'YA GÖTÜRÜLDÜ

İddiaya göre, adalardan çöplerini toplayan kamyonlar çıkarma gemisine yüklendi. Önce Maltepe sahiline oradan da İBB’nin Şile’deki çöp döküm alanına gitmesi gereken çıkarma gemisi rotasını Büyükada’ya çevirdi.

ORMAN YANMA TEHLİKESİ GEÇİRDİ

Büyükada’da belediye tesislerinin bulunduğu bölgeye boşaltılan çöpler kontrolsüz bir şekilde yakıldı. Bölgeden yükselen siyah dumanlar çevre kirliliğine neden olurken alevler de ormanı yanma tehlikesi altında bıraktı. Duruma tepki gösteren bazı vatandaşlar gökyüzüne yükselen siyah dumanların görüntüsü çekerek isyan etti. 

ÇÖPLERİN YANMA ANI HAVADAN DA GÖRÜNTÜLENDİ

Adalar Belediyesinin Şile’ye götürmek yerine Büyükada’da yakarak imha ettiği çöplerin yanma anı havadan da görüntülendi. Görüntülerde, büyük bir alana dökülen çöplerin yandığı ve gökyüzüne yükselen siyah dumanlar görülüyor.

Yorumlar