YPG üyesi Çinli Şanlıurfa'da yakalandı!

Şanlıurfa'da İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince terör örgütlerine yönelik düzenlediği operasyonda bir Çinli YPG'linin de olduğu 31 kişi gözaltına alındı.

YPG üyesi Çinli Şanlıurfa'da yakalandı!

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince terör örgütü PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’a yönelik çalışma başlattı.

2 KİŞİ ADLİ KONTROLLE SERBEST

Yabancı uyruklu kişileri takip altına alan ekipler, PKK/PYD/YPG terör örgütüne katılarak yabancı terörist savaşçı olma arayışında olan biri Çinli olmak üzere yabancı uyruklu 2 teröristi yakaladı. PKK/PYD terör örgütü ile işbirliği yaptıkları belirlenen 18 şüphelide gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 3’ü tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 2 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

5'İ SURİYELİ 7 KİŞİ

Kent merkezinde ve ilçelerinde DEAŞ terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda ise 5’i Suriye uyruklu toplam 7 kişi yakalandı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 2’si tutuklanırken, 1'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

PKK/PYD/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine yönelik düzenlenen başka bir operasyonda ise biri Suriye uyruklu olmak üzere 4 kişi yakalandı.

Yorumlar