TSK'dan Afrin açıklaması

TSK: 1 haftada yurtiçinde 108 terörist etkisiz hale getirildi. Afrin harekatında ise 3991 terörist etkisiz hale getirildi.

 TSK'dan Afrin açıklaması

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Irak'ın kuzeyindeki Hakurk'ta bulunan terör hedeflerine yönelik hava harekatında 6 terörist etkisiz hale getirildi. 

4'Ü SÖZDE LİDER KADROSUNDA

TSK'dan yapılan açıklamada "31 Mart - 06 Nisan 2018 tarihleri arasında PKK/KCK terör örgütünün barınma alanı ve yurt içine geçiş güzergâhı olarak kullandığı Mardin, Tunceli, Diyarbakır, Şırnak ile Irak’ın kuzeyinde yürütülen orta ve küçük çaplı operasyonlarda 4’ü sözde lider kadroda olmak üzere yurt içinde 31 ve yurt dışında 77 olmak üzere toplam 108 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

10 ŞEHİT 29 YARALI

10 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 29 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır" denildi.

6 GÜNDE 108 TERÖRİST ETKİSİZ

 
TSK tarafından 31 Mart-6 Nisan'da Mardin, Tunceli, Diyarbakır, Şırnak ile Irak'ın kuzeyindeki operasyonlarda 108 terörist etkisiz hale getirildi.

AĞRI'DA DA 3 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Edinilen bilgiye göre, sınır birliklerine ve sivil vatandaşlara eylem hazırlığı içerisinde olduğu belirtilen bir grup bölücü terör örgütü üyesine yönelik gerçekleştirilen hava destekli operasyonda 3 terörist etkisiz hale getirildi

#

Yorumlar