Şemsiye ile uçan adamdan Başkan Erdoğan'a çağrı

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde 2019 yılında çıkan hortumda, çalıştığı sebze halinde şemsiye ile havalanan Sadık Kocadallı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrıda bulunarak "2023'te ben de uzaya gitmek istiyorum" dedi.

2019 yılında Kadirli ilçesinde çıkan hortumda, çalıştığı sebze halinde gölgelik şemsiyenin hortuma kapılarak havalanması ve o esnada şemsiyenin üzerine çıkan işçi Sadık Kocadallı'nın de şemsiye ile birlikte 4 metre havalanması güvenlik kameralarına yansımış, Kocadallı "Şemsiye ile uçan adam" olarak Türkiye gündeminde uzun süre kalmıştı.

"ASTRONOT KELİMESİ YERİNE 'UÇAN ADAM' KULLANILSIN"

"2019 yılında şemsiye ile denedim olmadı" diyen Sadık Kocadallı Türkiye'nin uzay çalışmalarını değerlendirerek uzaya gitmek istediğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrıda bulunan Kocadallı, "2019'da gitmeyi başaramadık Allah izin verirse 2023'te gitmeyi düşünüyoruz. Hedefimiz uzaya gitmek, şemsiye ile olmaz tabi, uzay aracı ile biz gideceğiz. Astronot kelimesi yerine, uçan adam kullanılması daha güzel olurdu" ifadelerini kullandı.

"2023'TE HEP BERABER UZAYA GİDECEĞİZ"

Hortumda uçan Sadık Kocadallı'nın yanında bulunan pazarcı esnafı Mehmet Şabap ise "2019'da uzaya gidemedik ama 2023'te hep beraber uzaya gideceğiz. Arkadaşımız zaten uzaya kadar çıktı, ama tam gidemedi, elektrik telleri olmasaydı çok giderdi arkadaşım" dedi.

 

 

Yorumlar