Cami içinde yaptıkları tartışmaya neden oldu! İbadet yeri olmaktan çıkarılıyor mu?

Cami içinde yapılanlar sonrasında, ibadet yeri olmaktan çıkarılıyor eleştirileri gündeme geldi.

Cami içinde yaptıkları tartışmaya neden oldu! İbadet yeri olmaktan çıkarılıyor mu?

Cami içinde yapılanlar sonrasında, ibadet yeri olmaktan çıkarılıyor eleştirileri gündeme geldi.

İskenderun Kaptan Paşa Camii içerisinde yapılanlar tartışmaya neden oldu. Cemaatin spor yaptığı görüntüler eleştirilere maruz kaldı. İskenderun’da Gençlik ve Spor Müdürlüğü'ne bağlı gençlik merkezinin “Namaz da bereket, Spor da hareket var” proje ile insanlara cami içinde spor yaptırıldı. Camide önce namaz kılınıyor daha sonra antrenör ile birlikte sabah sporu yapılıyor, bu projenin sadece perşembe günü yapıldığı ama haftada ikiye çıkarılması amaçlandığı iletildi.

''İbadet yeri olmaktan çıkarılıyor eleştirileri yapıldı''

Bu projeye bazı eleştiriler getirilerek“Cami içersinde kahvaltı veya çorba ziyafeti verenlere tanık olduk da jimnastik yapanlarını da ilk kez görüyoruz. Bu gidişle Allah muhafaza pansiyon niyetine turistlere de kiralayabilirler! Gidişat İslamiyet adına hiç de iyiye gitmiyor. Camiler İbadet içindir. Sporlarını çıkıp cami avlusunda yapsınlar” denildi.


 

 

 

 

Yorumlar

Ahmet Helal olsun imama takdir ettim madalyalık adam boş duracak camiyi yaşamın bir parçası yapı vermiş. Ayrıca pansiyon olarak da gecelemek iyi fikir Allah ın evsiz yüz binlerce kulu var bu soğukta onları gece ALLAH ın evinde misafir etmek çok iyi fikir hem camiyle hem cemaatle tanışmış olurlar bu adamlar da sahipsiz kalmamış olur hayata tutunur.Camiler hayatın içinde olmalıdır. Destekleyelim dalga dalga yayılsın.
Veli BECEK Iyi niyetle yapılmış ama dışarıda yada uygun bir yer tahsis edilebilir cematin gerçekten spor yapmaya ihtiyacı var