Abdülmetin Balkanlıoğlu kimdir? Kaç yaşında ve neden öldü?

Bugün geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayata gözlerini yuman Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca kimdir? Kaç yaşında ve neden öldü? Sizler için araştırdık.Haberimizde...

Abdülmetin Balkanlıoğlu kimdir? Kaç yaşında ve neden öldü?

İsmailağa cemaatinin önde gelen isimlerinden Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nun ağabeyi Abdülmetin Balkanlıoğlu bugün Hakk'ın rahmetine kavuştu. Geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayata gözlerini yuman Abdülmetin Balkanlıoğlu en son Brüksel'de cuma namazı kıldırmak için gitmiş ve dönüşünde gözaltına alınmıştı. Peki Abdülmetin Balkanlıoğlu kimdir?sorusunu sizin için araştırdık.  Abdülmetin Balkanlıoğlu kaç yaşında ve neden öldü? Sizin için araştırdık. Detaylar haberimizde...

ABDÜLMETİN BALKANLIOĞLU KİMDİR?

Bugün gelen bir habere göre Abdülmetin Balkanlıoğlu 60 yaşında hayata gözlerini yumdu. Peki Abdülmetin Balkanlıoğlu kaç yaşında ve neden öldü? sizin için araştırdık. 

Abdulmetin Balkanlıoğlu Hoca, 1958 senesinde Sungurlu’da hayata gözlerini açtı. Liseyi; 1977 senesinde Çorum İmam-Hatip Lisesi’ni bitirdi. Üniversite eğitimi için İstanbul'a geldi ve 1986 senesinde girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni yarıda bıraktı. Arapça eğitimini Emin Saraç Hoca'dan alan Abdülmetin Balkanlıoğlu 1977 tarihinde Şile’de Ağca Hacıköyü’nde imamlık görevine başladı.

Abdülmetin Balkanlıoğlu kimdir sorusu çok merak edilirken Hoca,1978 senesine kadar Sarıyer'de görev yaptı,1980 senesinde Eminönü Hoşkadem Camii’nde, 1983′de de Fatih Müftülüğü’ne bağlı Acemoğlu Camii’nde görev aldı. 

Abdülmetin Balkanlıoğlu neden öldü sorusuna cevap ise geçirdiği kalp krizi. Aldülmetin Balkanlıoğlu Hoca kalp krizi nedeniyle Hakk'a yürüdü. Balkanlıoğlu Hoca 1980 senesinde Eminönü Hoşkadem Camii’nde, 1983′de de Fatih Müftülüğü’ne bağlı Acemoğlu Camii’nde görev aldı.  

Abdülmetin Balkanlıoğlu kaç yaşında vefat ettiği sorusuna cevap ise 60. Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca 60 yaşında Hakk'a yürüdü. Balkanlıoğlu, bir dönem İstanbul Fatih Din Görevlileri Dernek Başkanlığı’nı yürütmüştü.

Akabinde, İstanbul Küçükçekmece ilçesine bağlı Kayabaşı Köyü’ne atanan Abdülmetin Balkanlıoğlu, bu görevinin ardından emekliye ayrıldı.

Abdülmetin Balkanlıoğlu evli ve iki çocuk babasıydı. Abdülmetin Balkanlıoğlu bugün geçirdiği kalp krizi nedeniyle 60 yaşında hayata gözlerini yumdu. 

ABDÜLMETİN BALKANLIOĞLU BRÜKSEL'DE GÖZALTINA ALINMIŞTI

Türkiye’nin ‘Zeytindalı Harekatı’na ilk günden itibaren destek veren sohbetlerinde sürekli Türk güvenlik kuvvetlerinin yanında yer alan açıklamalar yapan Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca, Cuma Namazı kıldırmak ve Avrupa’da bir dizi sohbet vermek için gittiği Brüksel’de eşi ile birlikte gözaltına alınmıştı.

Sabah 09:05 uçağı ile Belçika’nın Başkenti Brüksel’e hareket eden Balkanlıoğlu, saat 11:00’da havaalanında polisler tarafından gözaltına alınırken yaklaşık 12 saat küçük bir odada tutulmuştu.

Alınan bilgilere göre, orada yaşayan Türk vatandaşlarının tepki göstermelerine rağmen herhangi bir işlem yapılmadan tutulduğu öğrenilmiş sonradan serbest bırakılarak Türkiye'ye dönmüştü.

BRÜKSEL'DE GÖZALTINA ALINMASININ ARDINDAN BU AÇIKLAMALARI YAPMIŞTI

Balkanlıoğlu Brüksel'de gözaltına alındıktan sonra şu açıklamayı yapmıştı; "Yeşil pasaportumuz var. Camide konferansımız vardı. Bizi sorguya alan havalimanı polisi sosyal medyadan konuşamalarımızı izleyince, ülkeye girişimizin dini içerikli bir çalışma olduğunu anladı. Hiç kimseye bildirmeden, avukata ve yabancılar polisine bildirmeden 12 saat burada tuttular. Şimdi de 18 saate çıkardılar tutulma süresini. Bu gözaltına itiraz edersek 10 gün burada tutmakla tehdit ediyorlar. Ülkeden çıkmak istersek ise hemen salacaklarını ve Belçika’dan deport edileceğimizi söylediler. Son Afrin konuşmamızın bu kararlarında bir etkisi olduğunu düşünüyorum. Zaten PKK’ya açıkça destek verdikleri herkesçe biliniyor." ifadelerine yer vermişti.

Yorumlar

Mahmut ŞENDOĞDU -Rabbim rahmetiyle karşılasın inşallah geride kalanlara ve talebelerine cemaatine ailesine başsağlığı diliyorum rabbim mekanını cenneti ala eylesin inşallah. Amin. Amin. Amin
dudu cengiz Rabbim rahmetiyle karşılasın inşallah geride kalanlara ve talebelerine cemaatine ailesine başsağlığı diliyorum rabbim mekanını cenneti ala eylesin inşallah. Amin. Amin. Amin.
Çok Okunanlar Haberler