Yere yığılan atını terk edip kaçtı

Diyarbakır Kayapınar'da bir adam yük arabasına bağlı atı cadde ortasında yere yığılınca malzemelerini alıp, atını terk etti ve kaçtı.

Yere yığılan atını terk edip kaçtı

Kayapınar ilçesi Selahattin Eyyubi Caddesi'nde saat 13.30 sıralarında yükü olan atarabasındaki at, kavşağa yaklaştığı sırada bir anda yere yığıldı.

OLAY YERİNDEN KAÇTI

Sahibi atı kaldırmak yerine malzemelerini alarak arabasıyla olay yerinden kaçtı. Hareketsiz halde refüj kenarında yerde yatan atı gören vatandaşlar, su getirerek atı kaldırmaya çalıştı. Yoğun çaba sarf eden vatandaşlar, atı kaldırdıktan sonra kaldırıma götürerek gölgelikte vücuduna su döktü.

ÇEVREDEKİLER ATI SAHİBİNE VERMEDİ

Ayağa kalkan atı sahibi başka bir at arabası ile götürmek istedi. Ancak, vatandaşlar atı teslim etmedi. Durumu polise bildiren vatandaşlar olay yerine ekiplerinin gelmesi üzerine atın sahibini şikayet etti. Bunun üzerine bölgeye çağrılan bir kamyonete koyulan at, polisekipleri eşliğinde veterinere götürüldü.

''ATA VURUP GİTTİ''

Olaya tanık olan Berat Budak, sahibinin at düştükten sonra ata vurup, bırakarak gittiğini söyledi. Budak, “Kaldırmak için çok uğraştık. Su verdik, ekmek ıslatıp yedirdik. Hayvan sıcaktan kötü olmuştu. Hayvanı su ile ıslattıktan sonra kaldırdık" dedi.

Yorumlar