Yıl başı tatili kaç gün? Yeni Yılda kaç gün tatil uygulanacak

Yeni yılda yapılması beklenen tüm tatilleri sizler için araştırdık. Buna göre yıl başı tatili, resmi ve dini tatilleri de hesaba kattığımızda oldukça uzun bir yeni yıl tatili bizleri bekliyor.

Yıl başı tatili kaç gün? Yeni Yılda kaç gün tatil uygulanacak

Yeni yılın gelmesine sayısı günler kala tatil heyecanı şimdiden başlamış durumda. Kısa bir tatil olması nedeni ile yeni yılda bir iki gün moralli girmek isteyenler için oldukça büyük öneme sahip olan yeni yıl tatili bu nedenle büyük heyecan yaratıyor.

Yeni yılda oldukça uzun tatiller sizi bekliyor. Sadece yeni yıl değil, yıl içinde tüm tatil günlerini sizler için araştırdık. Oldukça uzun sayılacak 9 günlük bayram tatilleri ve çok daha fazlası yazımızın devamında. Çalışanlar ve memurlar için tam yeni yıl tatili netleşti. Buna göre yeni yılda özel sektör çalışanları ve memurların çalışma takvimi farklı olacak.

Yılbaşı ne zaman kutlanacak? sorusunun yanıtı yüz binlerce vatandaş tarafından merakla sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. 2019 yılına merhaba diyecek olan vatandaşlar, bu yıl yılbaşının hangi güne denk geldiğini merak ediyor. Peki, yılbaşı ne zaman hangi gün kutlanacak? Yılbaşı tatili kaç gün olacak?

Yılbaşı için çok az bir zaman kaldı ve milyonlarca vatandaş planlarını yapmaya başladı. Her yıl coşkuyla kutlanan yılbaşı için geri sayım başladı ve çalışan vatandaşlar yılbaşı tatilinin hangi güne denk geldiğini merak ediyor. Peki, yılbaşı ne zaman hangi gün kutlanacak? Yılbaşı tatili kaç gün olacak? İşte 2019 yılının tatil günler.

YENİ YIL TATİLİ

1 Ocak Salı gününe denk gelen yılbaşı tatilini pazartesi ile birleştirenler hafta sonuyla birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacak.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI TATİLİ

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tatili salı gününe denk gelecek. Bu resmi tatili pazartesi ile birleştirenler hafta sonuyla birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacak.

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ TATİLİ

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü çarşamba günü kutlanacak. Çalışanlar ve öğrenciler için bugün resmi tatil uygulanacak.

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı pazar gününe denk gelecek, ekstra tatil olmayacak.

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ

Ramazan Bayramı tatili 4 Haziran Salı günü başlayacak. Hafta sonuyla birleştirenler toplamda 5 gün tatil yapacak. Ancak geçtiğimiz yıllara bakıldığında arife günü ile birlikte haftanın 4 iş gününün bayrama denk geliyor olması 10 günlük bayram tatili ihtimalini kuvvetlendiriyor. Aksi bir durum olmadığı taktirde Ramazan Bayramı tatilinin 10 güne çıkması bekleniyor

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ TATİLİ

Demokrasi ve Milli Birlik Günü pazartesi gününe denk gelecek hafta sonu ile birleştirenler toplamda 3 gün tatil yapacak.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ

Kurban Bayramı tatili 11 Ağustos pazar günü başlayacak ve çalışanlar hafta sonuna denk gelmesi sebebiyle 3 gün tatil yapabilecek.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TATİLİ

Bayram cuma günü kutlanacak. Hafta sonuyla birleştirenler toplamda 3 gün tatil yapacak.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

Bayram salı günü kutlanacak tatilini pazartesi ile birleştirenler hafta sonuyla birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacak.

Yorumlar