Yavuz Yörükoğlu kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi hastanede çalışıyor?

Yavuz Yörükoğlu kimdir sorusu vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Peki Yavuz Yörükoğlu kaç yaşında, nereli, hangi hastanede çalışıyor? İşte detaylar...

Yavuz Yörükoğlu kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi hastanede çalışıyor?

Zahide Yetiş'in programına konuk olan Yavuz Yörükoğlu gençleşme konusundaki açıklamalarıyla dikkatleri çekti. İnsanlar şimdi internette Yavuz Yörükoğlu kimdir sorusuna yanıt arıyor. Yavuz Yorükoğlu vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Ajans Haber ekibi olarak Yavuz Yörükoğlu ile ilgili detayları sizin için araştırdık. Yavuz Yörükoğlu kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor sorularının yanıtını haberimizde bulabilirsiniz.

YAVUZ YÖRÜKOĞLU KİMDİR?

Gençleşme konusunda yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Yavuz Türkoğlu vatandaşlar tarafından internette araştırılıyor. Peki Yavuz Yörükoğlu kimdir? İşte cevabı...

Yavuz Yörükoğlu 1955 yılında Ankara’da doğdu. Ülkemizin ünlü bilim adamlarından, Çocuk Psikiyatrisi Uzmanı rahmetli Prof. Dr. Atalay Yörükoğlu’nun oğludur.

Çocukluk yılları ve ilkokulun ilk 3 senesi ABD’de geçti. İlkokul, ortaokul ve liseyi TED Ankara Koleji’nde okuyarak bitirdi.

1979 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Uzmanlık eğitimini Hacettepe Üniversitesi Kalp-Damar Cerrahisi Bölümü’nde tamamladı.

Vatani görevini tamamladıktan sonra 1 yıl İngiltere’de Cambridge Üniversitesi, Papworth Hospital’da, 2 yıl da Londra St. Thomas Hastanesi’nde çalıştı. Yurda dönüşünde SSK Ankara Hastanesi’nde şef muavini ve şef olarak çalıştı. 1984 yılında Doçent oldu. SSK Etlik İhtisas Hastanesi’nde kurucu Başhekim olarak görev aldı. 1998 yılında ABD Alabama Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde misafir öğretim üyesi olarak çalıştı.

Yurda dönüşünde mesleğine özel sektörde devam etti. 2005 yılında Ankara Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi ABD kurucu kadrosunda yer aldı, 2006 yılında Profesör oldu, 7 yıl bu üniversitede öğretim üyesi olarak görev aldı. Yörükoğlu, halen serbest çalışmaktadır.

Prof. Yörükoğlu’nun 60’ın üzerinde yayınlanmış bilimsel çalışması bulunmaktadır.

Yorumlar

Çok Okunanlar Haberler