Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran soru

ATV ekranlarında izleyici ile buluşan yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster'de Pazartesi akşamı ekrana gelen bölümde çıkan ilginç matematik sorusu yarışmacıyı yanılttı.

Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran soru

Kim Milyoner Olmak İster'de çıkan 'Bir çikolata ve bir sakızın toplam fiyatının 11 lira olduğu markette çikolata sakızdan 10 lira daha pahalıysa sakızın fiyatı nedir?' sorusunun doğru yanıtı ne çıktı?

İLGİNÇ MATEMATİK SORUSU

ATV ekranlarından Murat Yıldırım'ın sunduğu Kim Milyoner Olmak İster'in 12 Kasım Pazartesi akşamı yayınlanan yeni bölümündeki ilginç matematik sorusu dikkatleri çekti. Yarışmadaki 'Bir çikolata ve bir sakızın toplam fiyatının 11 lira olduğu markette, çikolata sakızdan 10 lira daha pahalıysa sakızın fiyatı nedir?' sorusu yarışmacı Münire Hanım'ın kafasını karıştırdı. Belirli süre içinde soruya yanıt vermesi gereken yarışmacı 1 lira yazan B şıkkını seçti. Ancak sorunun doğru yanıtı '50 kuruş' çıktı ve genç yarışmacı matematik sorusunda elendi.

Murat Yıldırım'ın ise 'Eğer 1 lira olsaydı, 11 lira daha fazla ve 12 lira olurdu' demesi dikkat çekti.Kim Milyoner Olmak İster'deki bu soru sosyal medyada en fazla konuşulan konular arasına girdi. Sosyal medya kullanıcılarının bir kısmı doğru yanıtın 1 lira olduğunu savunurken, bazıları ise 50 kuruş sonucunun nasıl çıktığını açıkladı. 

Yorumlar

baha tersten gidelim: sakızın fiyatı 50 kuruş, çikolata ile sakızın toplam fiyatı 11 lira. o zaman çikolata sakızdan 10 lira daha pahalı olmazı imkansız, 10,50 lira daha pahalı olmalı. soruda yanlışlık var.
mustafa 1 lira +10 lira 11 lira 50 kuruş nereden çıkıyor acaba 1 lira ile 11lira arasındaki farkta 10 lira farkvar.sap samanlık arpa dumanlık gibi bir soru
Servet çınar 1 TL olsa aradaki fiyat farkı 10-1=9 TL olur 50 kuruş olduğu zaman 10.50-0.50=10 tl olur
Servet çınar Cvp 1 lira olsa Çikolata sakızdan 9 lira fazla olmuş olur, Kapis
Eren Dogan bişi anlamadım :d
Çok Okunanlar Haberler