Ünlü YouTuber Enes Batur'a şok

YouTube’da çektiği videolar ile oldukça büyük bir takipçi ve hayran kitlesine sahip olan ve amcasıyla çektiği videodan beri başı beladan kurtulmayan Enes Batur bir şok daha yaşadı.

Türkiye'de en çok aboneye sahip olan ünlü Youtuber Enes Batur, 20 Ekim günü kanalında yayınladığı videoyla takipçilerinin tepkisini aldı. Amcasına küfürler ederek aşağılamalara yer verdiği videonun sonunda her şeyin şaka olduğunu söyledi. Yayınlanan videonun ardından tepkilerin yanı sıra bir çok kişi de CİMER'e suç duyurusunda bulundu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na Enes Batur hakkında yapılan suç duyurusu sonucunda , ‘Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’ ve ‘Kişilerin huzur ve sükununu bozma’,’Sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ suçlarından soruşturma başlattı. Ünlü Youtuber'ın Antalya'da ikamet etmesi ve şikayetlerin hepsinin Türkiye üzerinden yapılması nedeniyle soruşturma yetkisizlikle Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'na iletildi.

ŞİKAYET EDİLDİ

Verilen yetkisizlik kararında, CİMER kanalıyla yapılan şikayet başvuruları nedeniyle başlatılan soruşturmanın, yayınlanan videoyla ilgili olarak Türkiye'nin her yerinde infial oluşturması sonucu şikayetlerin olduğu belirtildi. Aynı zamanda adli yargılanma hakkının zedelenmemesi ve aynı eylemden dolayı farklı yerlerden birden fazla soruşturmanın yürütülmemesi göz önünde bulundurarak Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'na soruşturmanın gönderildiği ifade edildi.

Yorumlar