Ünlü rapçi Ezhel'e bir dava daha açıldı

Mayıs ayında ‘uyuşturucu kullanımını özendirme ve kolaylaştırma' suçuyla hakkında tutuklama kararı çıkan ve hapse giren ‘Ezhel’ lakaplı rapçi hakkında bir dava daha açıldı.

Ünlü rapçi Ezhel'e bir dava daha açıldı

İpekçioğlu, ‘uyuşturucu kullanımını özendirme ve kolaylaştırma’ suçlamalarıyla 24 Mayıs’ta tutuklanarak Maltepe Cezaevi’ne konulmuştu. Rapçi hakkında ‘uyuşturucu madde kullanılmasını özendirme’ suçundan beş yıldan 10 yıla kadar hapis cezası ve bin günden 10 bin güne kadar adli para cezası istemiyle dava açılmıştı.

19 Haziran’da hakim karşısına çıkan İpekçioğlu, ilk celsede yargılandığı davadan beraat etmişti.

BİR DAVA DAHA AÇILDI

Diken’e bilgi veren İpekçioğlu’nun avukatı Fuat Ekin, müzisyene aynı suçlamadan bir dava daha açıldığını söyledi.

Anadolu başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, ülke genelinde uyuşturucu madde kullanımını özendirmeyle ilgili sosyal paylaşım sitelerinde yapılan paylaşımlardan hareketle Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nca rapor düzenlendiği belirtildi. Ezhel’in internet üzerinden yayınlanan şarkılarında uyuşturucuyu özendirdiği tespiti yapıldığı öne sürüldü. ‘Şehrimin Tadı’, ‘Küvet’ ve ‘Alo’ isimli şarkılarında uyuşturucu maddeye özendirildiği belirtilen iddianamede, İpekçioğlu’nun evinde arama yapıldığı ve müzisyenden kan örneği alındığı aktarıldı.

İddianamede, İpekçioğlu’nun ‘uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını özendirme’ suçundan beş yıldan 10 yıla kadar hapsi istendi.

İpekçioğlu’nun yargılanmasına 6 Kasım 2018 günü Anadolu 59’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

Yorumlar