Twitter'da "beğen" butonu tarihe karışacak!

Twitter'da 2015 yılından beri yer alan ve kullanıcıların sonradan ulaşmak istedikleri tweet'leri kolayca bulabilmesini sağlayan 'beğen' butonu yakında kaldırılacak. Beğen butonunun yerini ise 'yer imleri' özelliği alacak.

Twitter'da "beğen" butonu tarihe karışacak!

Şirket CEO'su Jack Dorsey, Twitter'da yaklaşık 3 yıldır yer alan ve kullanıcıların daha sonra ulaşmak istedikleri tweet'leri kolayca bulabilmesini sağlayan 'beğen'düğmesinin yakında kaldırılacağını açıkladı. Beğen butonunun yerini ise 'yer imleri' özelliği alacak.

ŞİRKETİN CEO'SU AÇIKLADI

Şirket CEO'su Jack Dorsey, geçen hafta düzenlenen etkinlikte bu düğmenin aslında çok benimsenmediğini ve yakında kaldırılacağını ifade etti. Kullanıcıların daha sonra ulaşmak istedikleri tweet'leri kolayca bulabilmesini sağlayan 'Beğen' düğmesinin yerine ne alacağını de anlatan Dorsey bu sistem yerine kullanıcılara 'yer imleri' özelliğinin sunulacağını ifade etti.

''YER İMLERİ ÖZELLİĞİ SAYESİNDE TWEET'LER DOĞRUDAN KAYDEDİLECEK''

Bazı kullanıcılar Beğen düğmesini beğendikleri tweet'leri kaydetmek için kullanırken, bazı kullanıcılar ise gerçekten tweet'te belirtilen görüşe katıldığını belirtmek için kullanıyor. Yer imleri özelliği sayesinde kullanıcılar istedikleri tweet'leri doğrudan kaydedebilecek.

Bu sayede kullanıcılar aslında daha sonradan ulaşmak istedikleri tweet'lere tek tuşla erişebilir hale geliyor. Şu anda özelliğin ne zaman aktif edileceği tam olarak belli değil. Ancak güncellemenin yakın zamanda yayınlanması bekleniyor.

''ÇALIŞMANIN İLK AŞAMALARINDAYIZ''

Öte yandan Twitter İletişim Ekibi'nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:"Bir süredir söylediğimiz gibi, 'Beğen'düğmesi dahil sağlıklı bir diyaloğu teşvik etmeyi sağlamak için hizmetimizle ilgili olan her şeyi gözden geçiriyoruz. Daha çalışmanın ilk aşamalarındayız ve şu anda paylaşma planımız yok."

Yorumlar

Çok Okunanlar Haberler