TOKİ'den emeklilere özel proje: ''İkinci Bahar!''

"İkinci Bahar" kampanyası ile emeklileri ev sahibi yapan TOKİ, her projede emeklilere yüzde 25 kontenjan ayırıyor. “Emekliye İkinci Bahar" projesi kapsamında Bursa'nın Nilüfer ilçesinde inşasına başlanan bin 201 konutluk projede yaşam başladı.

TOKİ'den emeklilere özel proje: ''İkinci Bahar!''

Bursa Nilüfer Emekli Konut Projesi'nin yoğun bir ilgi gördüğünü belirten TOKİ Başkanı Ergün Turan, projede ev sahibi olmak isteyen 12 bin 955 emeklinin müracaat ettiğini söyledi. Bu müracaatlar neticesinde 15 Ekim 2016'da kura çekilişi yaptıklarını aktaran Turan, “Şuanda projemizi tamamladık.  Emekli büyüklerimiz yeni yuvalarına kavuştu. İdare olarak bizde bu mutluluğa ortak oluyoruz" dedi.  

BURSA PROJESİ TAMAMLANDI

Bursalı emekliler için inşa edilen projenin bütün beklentilere yanıt vereceğini belirten Turan, “Emekli büyüklerimizin yeni yaşam alanı olan projemizin içerisinde cami, büfe ve sosyal donatı alanları da inşa ettik. Şu anda projemizi bitirdik" açıklamasında bulundu.

Bursa Nilüfer'de sadece emekli vatandaşlar için inşa edilen projeyle kente yeni bir değer kazandırıldığına vurgu yapan Turan, “Projemiz camileri, ticari birimleri, parkı, peyzajıyla yeni bir yaşam alanı oldu. Bina cephelerinde zemin kat seviyesinde yöresel “kayrak" taş kaplamalar, dekoratif pencereler, payanda ve söveler kullanarak geleneksel ve modern mimari buluştuğu konutlar inşa ettik" ifadelerini kullandı. 

2+1 KONUTLAR

Konutlar 2+1 planında inşa edildiğini söyleyen TOKİ Başkanı Ergün Turan, “83 bin TL'den başlayan fiyatlarla %12, %15, %20 peşinat ve 180, 216, 240 ay vade seçenekleri ile konutlarımız satışını daha önce gerçekleştirdik. Proje kapsamında ayrıca 3 cami ile 3 büfe inşa ettik" dedi. 

EMEKLİ TOKİ İLE EV SAHİBİ OLUYOR

Yaklaşık 33 vilayetteki emeklileri konut sahibi yaptıklarını belirten Turan, “Batman'da sadece emeklilerimiz için bin 472 konut inşa ettik. Emeklilerimize yüzde 25 kontenjan ayırıyoruz.  Kendilerinden gelen talep doğrultusunda, 'emeklilere özel' konut projeleri geliştiriyoruz.  Başta emeklilerimiz olmak üzere dar gelirli vatandaşlarımızı 250 lira gibi düşük taksitlerle ve uzun vadeli ödeme koşullarıyla yuva sahibi yapmak için faaliyetlerimizi hızlandırdık. Bugüne kadar 7 bin 779 konutu emekli vatandaşlarımıza verdik. Amacımız ev sahibi olmayan emekli büyüklerimizi kira öder gibi ev sahibi yapmaktır" dedi.

Yorumlar

Çok Okunanlar Haberler