Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan çok konuşulan o süreci anlattı

Yeni kabinenin Ticaret Bakanı seçilen Ruhsar Pekcan, vatandaşlar tarafından oldukça yoğun ilgi gören bakan olduğunu havalimanında öğrendiği anları paylaştı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan çok konuşulan o süreci anlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı yeni Bakanlar Kurulu listesinde en çok dikkat çeken isimlerden birisi Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan oldu.

O ANLARI PAYLAŞTI

Yeni Şafak gazetesi yazarı Kemal Öztürk attığı tweet ile Ruhsar Pekcan'ın bakan olduğunu havalimanında öğrendiğini paylaşmıştı. Bu detay sosyal medyada gecenin en çok konuşulan konularından biri oldu.

Yeni kabinenin Ticaret Bakanı olan Ruhsar Pekcan büyük ilgi gören sürecin detaylarını Vahap Munyar'a anlattı.

BAKAN OLACAĞINI 15.00'TE ÖĞRENDİ

Külliye’ye davet edildiğinde, TOBB’daki görevi nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi törenine davet edildiğini düşündüğünü söyleyen Pekcan Ticaret Bakanı olacağının ise kendisine saat 15.00’te bildirildiğini belirtti.

''GELEN TELEFON ÜZERİNE CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİ'NE DÖNDÜM''

Bakanlık teklifini o dakikalarda ailesiyle bile paylaşmadığını ifade eden Pekcan, ''Ben kimseye söylemesem de telefonum aralıksız çalmaya başladı. Havalimanında da susmak bilmedi. Kimseye net birşey söyleyemedim. Daha sonra Cumhurbaşkanlığı’ndan arandığını vurguladı: Ben sayın Cumhurbaşkanımızın kabineyi açıklarken bizleri tek tek anons edip, sahneye çağıracağını bilmiyordum. Kimse de böyle bir bilgi vermemişti. O nedenle Ankara’dan ayrılmak üzere havalimanına gitmiştim. Gelen telefon üzerine yeniden Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne döndüm. Cumhurbaşkanımızın kabineyi tanıttığı toplantıya da katıldım.'' dedi.

ŞAŞIRTAN TELEFON TRAFİĞİ

Telefonuna gelen çağrılara da dikkat çeken Pekcan, ''Saat 15.00’ten sonra telefonum susmak bilmedi. Açıklama yapılmadan önce nasıl isimler bu kadar yayıldı anlamadım.'' diyerek şaşkınlığını belirtti.

Yorumlar