Terör örgütü YPG'ye darbe: 19 terörist öldürüldü

Terör örgütü PKK/YPG’li 22 teröristin, Racu ve Mabeta’daki özel kuvvetlere intihar saldırısı girişimine F-16’lar geçit vermedi. Bu operasyonlarda 19 terörist öldürüldü.

Terör örgütü YPG'ye darbe: 19 terörist öldürüldü

TSK'nın teröristlerden temizlediği Afrin bölgesinde bulunan Türk istihbarat birimleri, kısa bir süre önce PKK/YPG'nin bölgede bulunan Türk Özel Kuvvetleri'ne yönelik olarak intihar saldırısı hazırlığı içinde olduğu bilgisine ulaştı.

BÜYÜK OPERASYON

Doğu ve Güneydoğu'daki birçok saldırı eylemine katıldıktan sonra Kandil'e, oradan da Zeytin Dalı Harekâtı başlamadan önce Afrin Cenderes'e gelen, ancak operasyon sırasında Racu bölgesinde sağ olarak yakalanan bir teröristin ifadelerinden de yararlanan birlikler saldırı hazırlığındaki teröristlerden bir kısmının Racu'da bir ormanlık alanda bulunan sığınakta gizlendiklerini belirledi. Bunun üzerine önceki gün sabaha karşı harekete geçen özel kuvvetler, sığınağa düzenledikleri operasyonda, 8 terörist ölü, biri kadın 3 teröristi de sağ olarak ele geçirdi.

SAĞ YAKALANAN TERÖRİSTLERDEN BİLGİ 

Sağ yakalanan 2 teröristin verdikleri bilgiler ve üzerlerinden çıkan belgelerden elde edilen bilgilerle, saldırı hazırlığındaki diğer teröristlerin de Mabeta bölgesi kırsalında olduğunu belirlendi. Önceki gün öğle saatlerinde düzenlenen hava operasyonunda da 11 terörist daha etkisiz hale getirildi.

Yorumlar