TEOG 1. Dönem Ortak Sınav tarihi yaklaşıyor! Teog sınavı ertelenecek mi?

Temel eğitimde ortaöğretime geçiş 2016 Ortak Sınavları yaklaşıyor. TEOG sınavının ne zaman yapılacağı, Meb tarafından 23 ve 24 Kasım olarak açıklanırken, bu yıl ders kitaplarının olmaması nedeniyle teog sınavın ertelenebileceği konuşuluyor.

TEOG 1. Dönem Ortak Sınav tarihi yaklaşıyor! Teog sınavı ertelenecek mi?

TEOG 1. Dönem sınavları için geri sayın başladı. Her yıl MEB tarafından gerçekleştirilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG) 1. ve 2. Dönem olmak üzere yıl içerisinde 2 dönem halinde yapılıyor. Lise eğitiminde eğitim görecekleri tercih etmelerinde etkili olacak olan sınava Ortaöğretim son sınıf (8. Sınıf) öğrencileri katılıyor. 2016-2017 Eğitim dönemine TEOG sınavının ne zaman yapılacağı Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) sınav takviminde önceden bildirildi. Buna göre, TEOG 1. Dönem ortak sınavları 23 ile 24 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olup, önceden belirtilmek şartıyla mazeretlerinden dolayı sınava giremeyen adaylar; 10-11 Aralık 2016 tarihinde mazeret sınavına girecekler. Teog Sınavlarının ilk oturumu olan 23 Kasım Çarşamba günü öğrenciler Türkçe, Matematik ve Din Kültürü sınavlarına girerlerken sınavların ikinci oturumu olan 24 Kasım Perşembe günü Fen Bilimleri, İnkilap Tarihi ve Yabancı Dil testlerine girecekler. Sınavlar saat 09.00'da başlayacak olup saat 12.00'de sona erecek. Olağanüstü durumlar haricinde sınavlar her adayın kendi okulunda gerçekleştirilecek ve 81 ilde yapılacak.

SINAVLAR BAŞLIYOR

Ortaöğretim son sınıf öğrencilerinin girmek zorunda oldukları Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş sınavının ilk oturumu Kasım ayında gerçekleşecek.  23 Kasım ile 24 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan sınava önceden belirtilmek şartıyla mazeretlerinden dolayı sınava giremeyen adaylar için; 10-11 Aralık 2016 tarihleri arasında mazeret sınavına girecekler. 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının ilk TEOG sınavında girecek olan öğrencileri heyecanlı bekleyiş sardı. Bu zorlu okul dönemi içinde 8.sınıf öğrencileri için en önemli dönemeç i olan TEOG Sınavları 81 il genelinde gerçekleştiriliyor. TEOG 1.Dönem Sınav sonuçları ise, herhangi bir erteleme olmaması durumunda Ocak ayının içerisinde açıklanması bekleniyor.

TEOG SINAV TARİHLERİ VE E KILAVUZ İÇİN TIKLAYIN

 

TEOG ERTELENİR Mİ

Bu yıl yaşanan darbe girişimi sonrasında okullarda okutulan ders kitaplarında FETÖ terör örgütüne yönelik içeriklerin olmasından dolayı kitap dağıtımının durması ve eğitim öğretim yılının ortalarına gelinmesine rağmen hala ders kitapların dağıtılmamış olması özellikle Kasım ayında sınava girecek olan ortaöğretim son sınıf öğrencilerini ve velilerini endişelendiriyor.  Öğrencilerin ders kitaplarının olmasından dolayı sınava iyi hazırlanamayacaklarından dolayı ertelenme olup olmayacağı ile ilgili henüz resmi olarak yapılan bir açıklama mevcut değil.

2016-2017 MERKEZİ SİSTEM ORTAK SINAV TARİHLERİ

Merkezi Ortak Sınavların birinci dönem TEOG ortak sınavları 23-24 Kasım 2016'te yapılacak. Mazeret sınavları ise, 10-11 Aralık 2016'da olacak.

TEOG İkinci dönem TEOG ortak sınavları için belirlenen tarih ise, 26-27 Nisan 2017. Bu sınavın mazereti de, 20-21 Mayıs 2017'da yapılacak.

Yorumlar