Tayland'da mahsur kalan çocukların hikayesi film oluyor

Tayland'da 12 futbolcu çocuk ve antrenörlerinin ziyaret ettiği mağaranın sel sularıyla kaplanmasının ardından 12 gün mahsur kalarak zorlu kurtarma çalışmaları ile kurtarılış hikayesi beyaz perdeye taşınacak.

Tayland'da mahsur kalan çocukların hikayesi film oluyor

BBC'de yer alan habere göre; Tayland'ın kuzeyindeki Çiang Rai eyaletinde 12 gün mağarada mahsur kaldıktan sonra kurtarılan 12 çocuk ve antrenörlerinin hikayesinin film yapılacağı bildirildi.

SENARYO ÜZERİNDE ÇALIŞILACAK

Tayland'da yaşayan ABD merkezli Pure Flix Entertainment adlı film şirketinin ortaklarından Michael Scott olayın çok dokunaklı olduğunu belirterek, film için senaryo üzerinde çalışacaklarını söyledi.

Yapım şirketinin kurtarma çalışmalarını yakından takip ettiği, süreçte yer alan herkesi dinlediği ve bu bilgileri film için kullanacağı ifade edildi.

MAĞARA MÜZE HALİNE GETİRİLECEK

Ayrıca mağaranın müze haline getirileceği ve ziyaretçilere açılacağı bilgisi de verildi.Çocukları kurtarma operasyonu sırasında, yardım götüren eski Taylandlı profesyonel dalgıç Saman Gunan'ın oksijen tüpü bitmiş, mağara içinde hayatını kaybetmişti.

Öte yandan, içeride mahsur kalan çocukların sağlık kontrollerini yapan ve mağaradan çıkan son kişi olan Avustralyalı doktor Richard Harris, babası vefat ettiği sırada ülkesinde olamamıştı.

Tayland'da mahsur kalan çocuklar ve antrenörleri kurtarıldıYaşam10 Temmuz 2018 15:05Tayland'da mahsur kalan çocuklar ve antrenörleri kurtarıldıTayland'da yoğun yağıştan dolayı sığındıkları mağarada mahsur kalan 13 kişinin tamamı sağ olarak kurtarıldı. Önce 12 çocuk, sonrasında antrenör de sağlıklı bir şekilde mağaradan çıkartıldı.

9 GÜN SONRA BULUNMUŞLARDI

Yaşları 11 ila 16 olan 12 çocuk ile 25 yaşındaki antrenörleri, 23 Haziran'da Tham Luang Nang Non Mağarası'na yaptıkları gezide mağara girişinin sularla kapanmasının ardından içeride mahsur kalmıştı.

Kayıp grup, mağarada 9 gün süren arama çalışmalarının ardından bulunmuş ancak mağaranın bu bölümünün yağmur sularıyla dolması nedeniyle bulunduktan hemen sonra dışarı çıkarılamamıştı.

5 gün süren bekleyişin ardından kurtarma operasyonu başlamıştı. Kurtarmalarda ilk gün 4, ikinci gün 4 ve üçüncü gün ise 4 çocuk ve antrenör mağaradan çıkarılmıştı.

Yorumlar