"Sivas" filminin galası yapıldı

Yönetmen Kaan Müjdeci'nin ilk uzun metrajlı filmi "Sivas", yarın izleyiciyle buluşacak.

"Sivas" filminin galası yapıldı
Başrollerinde Doğan İzci ve "Çakır" lakaplı dövüş köpeğinin yer aldığı, 11 yaşında bir çocuk olan Aslan ile "Sivas" isimli dövüş köpeğinin bozkırda geçen hikayesinin anlatıldığı filmin ön gösterimi, Beyoğlu Sineması'nda gerçekleştirildi. Ön gösterime, basın mensuplarının yanı sıra eleştirmenler ve davetliler katıldı.
 
Yönetmen Müjdeci, "filmde köpeklerin dövüştürüldüğü" yönündeki soruya karşılık, "Bu konudaki iddialar gerçeği yansıtmıyor. Film çekimlerinde hiçbir canlıya zarar verilmemiştir. Bu iddialara defalarca cevap verdim. Artık konuşmak gereksiz" dedi.
 
Daha sonra filmin başrol ve çocuk oyuncuları katılımcıları selamladı. 
 
SİVAS FİLMİ
 
71. Venedik Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü'nü kazanan Kaan Müjdeci'nin ilk uzun metrajlı filminin minik başrol oyuncusu Doğan İzci de festivali takip eden uluslararası 15 sinema yazarının oluşturduğu jüri tarafından "Premio Bastio D'Oro 2014 En İyi Erkek Oyuncu Ödülü"ne layık görülmüştü.
 
Film, 51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nden de 3 ödülle dönmüş, "En İyi Kurgu Ödülü"nü "Sivas" filmiyle Yorgos Mavropsaridis kazanmıştı.  Aynı zamanda "Jüri Özel Ödülü"nü alan iki filmden biri olan "Sivas"ın oyuncusu Doğan İzci de "Behlül Dal Özel Ödülü"nü paylaşan isimlerden biri olmuştu.
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nün yapım desteğiyle çekimleri geçen yıl Yozgat'ın Yerköy ilçesinde gerçekleştirilen filmin ana oyuncularının neredeyse tamamı burada yaşayan halktan oluştu.
 

 

Yorumlar

Çok Okunanlar Haberler