Putin'den şok hareket! Amerika'dan sonra Rusya'da Akdeniz'de

Trump'ın açıklamalarından sonra Amerika'nın Suriye’yi her an vurması beklenirken, Rusya da hazırlıklarına devam ediyor. Geçtiğimiz güne kadar Suriye’deki Tartus deniz üssünde demirlemiş duran Rus savaş gemilerinin açık denize çıktıkları gözlendi.

Putin'den şok hareket! Amerika'dan sonra Rusya'da Akdeniz'de

Kullanıcılara yüksek çözünürlükte uydu görüntüleri sağlayan "Image Satellite International (ISI) şirketi bir gün arayla uydudan çektiği fotoğraflarla Rus savaş gemilerinin deniz üssünden ayrıldıklarını gözler önüne serdi.

Böylece 11 Nisan akşamı itibarıyla 5-6 Rus savaş gemisiyle bir denizaltının Suriye kara suları çevresinde savaş nöbeti tutmaya başladığı doğrulanmış oldu.

ABD müdahalesine ikinci hazırlık işareti olarak Şam rejiminin elindeki tüm savaş uçaklarını farklı noktalardan Rusya kontrolündeki Lazkiye bölgesindeki Hmeymim hava üssüne taşıması oldu. Esad rejiminin elinde 40 civarında Rus yapımı savaş uçağı bulunduğu tahmin ediliyor. Uçakların Hmeymim üssüne aktarılması "ABD, Rus üssünü vurmaya kalkışmaz" hesabıyla yapıldığı dile getiriliyor.

Amerika'dan şok hareket! Akdeniz'e...Dünya12 Nisan 2018 08:42Amerika'dan şok hareket! Akdeniz'e...Donlad Trump'ın savaş ilan eden mesajıyla ayağa kalkan dünya, bu kez de Virginia'daki deniz üssünden ayrılıp Akdeniz'e doğru ilerleyen Amerikan savaş gemilerini izliyor.

 

Yorumlar

Çok Okunanlar Haberler