Muharrem İnce: "Erdoğan'ın kazandığını kabul ediyorum"

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce yaptığı açıklamada "Recep Tayyip Erdoğan'ın kazandığını kabul ediyorum" şeklinde konuştu.

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce yaptığı açıklamada "Recep Tayyip Erdoğan'ın kazandığını kabul ediyorum" şeklinde konuştu.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, bugün yapılan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinin sonuçlarına ilişkin olarak "Tabii ki adil bir yarış değildi, ama Erdoğan'ın kazandığını kabul ediyorum" dedi.

"SEÇİM SONUÇLARINI KABUL EDİYORUM"

Bu seçimde 'Hayır' blokunun 16 Nisan'dan geri kalması açıklamaya muhtaçtır. Seçimde her sandıkta ıslak imzalı tutanak tutulur, altında bizim görevlilerimizin imzası bulunur. Bizim için gerçek sonuçlar bu rakamlardır. Bize ulaştırdıkları tutanaklarda YSK'nın açıkladığı oranlar arasında anlamlı bir farklılık yoktur. Olan farklılıklar toplam sonucu değiştirecek nitelikte değildir. Seçim sonuçlarını kabul ediyorum.

Bir tek kişinin hem devlet, hem yürütme, hem yasama, hem de yargı haline gelmesi başlıbaşına bir beka sorunudur. Bir kere daha kurullara ve kurallara dayalı bir toplum olmayacağımız anlaşılmıştır. 

''50 GÜNLÜK KAMPANYADA 41 YILLIK 30 BARAJINI AŞTIK''

Türkiye'de siyasi yelpazede kim varsa hepsinin oyu yansımış bizim oyumuza. Bunu büyütmemiz lazım. Hepimizin Cumhurbaşkanı'nın doğru bir slogan olduğunu bir kez daha gördük.

Meral Akşener ve Temel Karamollaoğlu ile görüşmedim ama görüşeceğim.

Elimizde sonuçlar varsa ve buradan sonuç belliyse yenilgiyi kabul edip elmemek sizin elinizde değil. Sokaklara çıkalım demokrasi değildir. 50.1 olur, 1000-2000 oy çalarlar sokaklara çıkalım doğrudur. Ama galip gelmiştir, yapılacak bir şey yoktur.

Dün akşam Erdoğan'la uğraşacak halim yoktu, görüşmedim. Tebrik etmedim, zamanı var daha. Tayyip Erdoğan ile Abdullah Gül kavga etsin, oyumuz artsın. Ben bu mantıkta birisi değilim. Kaybettik, kabul etmeyelim, bu mantıkta da değilim. 50 günlük bir kampanyada 41 yıllık 30 barajını aştık. 500 günlük bir kampanyada neler yapabileceğimizi herhalde milletimiz kabul eder.

Yorumlar