Muharrem İnce, Ekrem İmamoğlu hakkında konuştu

Yakın zamanda CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmak istediğini belirten Muharrem ince, Ekrem İmamoğlu'nun tanıtımı gerçekleştirildiği törene katılmayınca hakkında çeşitli değerlendirmeler yapıldı.

Muharrem İnce, Ekrem İmamoğlu'nun tanıtım törenine katılmamasının nedeninin "kırgınlık" olmadığını söyledi.

CNN Türk'te yayın yapan "Gece Görüşü" programında konuşma gerçekleştiren Gürkan Hacır, Ekrem İmamoğlu'nun adaylık tanıtımı için düzenlenen törene katılmayan Muharrem İnce'nin, İmamoğlu'na kırgın olduğunu belirtti.

Hacır konuşmasında, "Muharrem İnce salonda yoktu. Az önce görüştüm. İnce 'Bir hafta önce İmamoğlu ile görüştüm. Ekrem bir ihtiyacın olursa ben buradayım' dediğini söyledi. Dün akşam saatlerine kadar herhangi bir davet gelmemiş. Ama dün akşam saat 22:30 sıralarında Ekrem İmamoğlu kendi kişisel telefonundan Muharrem İnce'yi aramış. Fakat İnce bunu görmemiş ve sabah dönüş yapmış. Herhalde o saatten sonra programını ayarlayamadı. O sırada bahçe temizliyormuş. Sözlerinden şunu anladım. Biraz geç aranmış Muharrem İnce. Geç aranınca da kibar bir üslup ile katılmamış. Ben biraz kırgın olduğu kanaatindeyim" ifadelerine yer verdi.

Hacırın konuşmasını dinleyen İnce, programın diğer katılımcısı olan Abdulkadir Selvi aracılığıyla mesajını paylaştı, "Ekrem İmamoğlu'na kırgın değilim. Ekrem İmamoğlu rakibim değil kardeşim. Ona destek olacağım. 2-3 gün içinde Ekrem İmamoğlu'yla esnaf ziyareti yapacağım" dedi.

Yorumlar