Mobil internet paylaşımı ücretli oldu

Cep telefonlarında bulunan internet paylaşım uygulaması olan hotspot özelliği artık ücretli olacak. İlk olarak Turkcell tarafından uygulanacak olan bu sistemin ücreti ise ayda 9 TL olacak.

Mobil internet paylaşımı ücretli oldu


Bugüne kadar hiç bir ücret alınmadan kullanılan  mobil internet paylaşımı 15 Ocak 2019'dan itibaren ücretli olacak. Belirli bir kotaya kadar yine ücret alınmayacak. Kesin olmamakla birlikte bu kotanın 2 GB olacak.  Aylık ödemesi 9 TL olacak olan bu uygulamanın diğer tüm ayrıntılar haberimizde...

Özellikle ABD'de bazı operatörlerin uyguladığı mobil internet paylaşımından (teknik adıyla hotspot) ücret alma yöntemi Türkiye'ye de geliyor.

İlk olarak Turkcell tarafından uygulanacağı açıklanan sistemde kullanıcılar belli bir dataya kadar internet paylaşımı için ücret ödemezken bu rakamı aşanlar ayda 9 TL ödemek zorunda kalacak.

Turkcell tarafından abonelere gönderilen bir mesajla ortaya çıkan durumla ilgili resmi bir açıklama yapılmamış olsa da aldığımız bilgilere göre bu yönde bir çalışma olacak. Şimdilik Vodafone ya da Türk Telekom gibi operatörlerden konuyla ilgili olarak bir yorum gelmediğini de belirtelim.

Gönderilen mesajda aşağıdaki ifadeler yer almıştı:

“15 Ocak 2019 itibariyle, Bireysel ve Kurumsal faturalı ses hattı abonelerimiz aylık sadece 9 TL‘ye ek hiçbir işlem yapmadan paketlerindeki/tarifelerindeki interneti yurt içindeki diğer cihazlarıyla veya sevdiklerinin cihazlarıyla paylaşabilirler.”

Aldığımız bilgilere göre Turkcell belli bir dataya kadar Hotspot yani mobil internet paketini paylaşmadan ücret almayacak. Bu rakam kesin olmamakla beraber 2 GB civarında olacak. Bu rakam geçildiğinde ise ücretlendirme yapılacak.

HOTSPOT NEDİR?

Mobil interneti olan bir telefondaki bu internetin başka cihazların (Tablet, bir diğer telefon, bilgisayar ve benzeri) kullanımı için paylaştırılmasına hotspot adı veriliyor. Uzun yıllardır birçok cihazın standart özelliği olan hotspot işlemi bugüne kadar ücretsiz olarak yapılıyordu.

Yorumlar

Yorumsuz Herkesin aklından geçen benimde aklımdam geçiyor. Bu arada bu mesajı cep telefonumdan ve allahtan türkcell olmayan bir operatörden gönderiyorum.
Svs Böyle saçmalık olmaz, bunu yaparsa turkcell operatörü değiştiririm.
Adim Bu nasıl bir namussuzluktur? Ücretini ödeyip aldığımız hizmeti baska bir cihazımda kullanmaya fazladan ücret istemek anayasal hak ihlali değil midir? Öyleyse ücretini ödeyip kullandığım suyu arıtıp içmek için de ayrıca ücret mi alınır? Ya da ücretini ödeyip aldığım kıyafetimi bi başkası giyerse mağazanın fazladan para istemesi.. ya da ücretini ödediğim yakıtı sadece ben mi kullanabilirim? Başkasıyla veya başka aracımda kullanırsam daha fazla ücret mi alınabilir?
Çok Okunanlar Haberler