Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ilk icraatını açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yeni dönemin yol haritası hakkında bilgiler verirken ilk icraat olarak 'ALO 147' şikayet hattını kaldıracağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ilk icraatını açıkladı

Yeni kabinenin açıklanmasıyla her kesimden fikir sahibinin takdir ettiği Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ilk icraatını açıkladı. ALO 147 şikayet hattının kaldırılacağını açıklayan Selçuk, yeni dönemde direkt olarak birebir temasa dayalı bir sistemin hayata geçirileceğini belirtti.

''ALO 147 ŞİKAYET HATTI KAPATILACAK''

Bir milyonluk öğretmen camiası ve okul idarecileri tarafından rahatsızlık duyulduğu ifade edilen 'ALO 147 Şikayet Hattı'nın kapatılacağını söyleyen Selçuk, "Öğretmenlerimizin kalbine, gönlüne dokunmayan bir sistemin başarılı olamaz" dedi.

Selçuk, yeni dönemde milli eğitim il müdürlerinin öğretmenler odasının havasını teneffüs etmelerini, öğretmenlere dokunmalarının gerektiğini ifade etti.

''SEVGİYLE DOKUNAMADIĞIN HİÇBİR YERDEN SONUÇ ALAMAZSIN''

"Sevgiyle dokunamadığın hiçbir yerden sonuç alamazsın" sözünü ilke edinmeleri gerektiğini söyleyen Selçuk, varlık sebeplerinin öğrenciler olduğunu ve onlara hizmet edeceklerini söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi 'MEBİM 147' eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla öğrenci, veli, öğretmen ve diğer bütün vatandaşlarımızdan gelen her türlü bilgi edinme, soru, talep, görüş, öneri, ihbar ve şikayeti, etkin ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak amacıyla 1 Mart 2012'de Van Erciş'te hizmet vermeye başlamıştı.

Yorumlar