Meteoroloji ve Valilik'ten İstanbul için uyarı!

Meteoroloji'den çok sayıda il için son dakika uyarısı geldi. Türkiye'nin batı kesimlerinde kuvvetli sağanak etkili olacak. İstanbul Valiliği'nden de kritik uyarı geldi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, akşam saatlerinden sonra Çanakkale'de, gece saatlerinden sonra da Balıkesir, Tekirdağ ve Edirne'nin güneyi ile İstanbul'un Anadolu yakasında kuvvetli sağanağın etkili olacağı tahmin ediliyor.

Yarın sabahtan itibaren İzmir'in kuzey ve iç kesimleri, Manisa, Aydın ve Muğla çevreleri ile öğle saatlerinden sonra Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya, Eskişehir, Çankırı, Ankara'nın kuzey ve batısı, Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Burdur, Isparta ve Antalya'da kuvvetli ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Batı Karadeniz'de ise sağanağın, yarın öğle saatlerinden sonra Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Bolu'da aralıklı ve yerel, pazar günü akşama kadar da kuvvetli olacağı değerlendiriliyor.

Sel, su baskını, dolu, yıldırım, kısa süreli fırtına, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

İstanbul Valiliği uyardı

İstanbul Valiliği, sosyal medya hesabından yapığı paylaşımla İstanbulluları uyardı:

"Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; bugün gece saatlerinden sonra, Cumartesi akşam saatlerine kadar İstanbul Anadolu Yakası'nda yerel olarak kuvvetli (21-50kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızdan dikkatli ve tedbirli olmalarını önemle rica ediyoruz."

Yorumlar