Mersin'de okullar tatil mi? Yarın okula gidilecek mi?

Mersin'de sağanak önlemi. Valilik tarafından yapılan açıklamada okullar tatil edildi, engelli ve hamile memurlar idari izinler sayıldı.

Mersin'de okullar tatil mi? Yarın okula gidilecek mi?

Marsin Valiliği yarın şehir merkezinde beklenen sağanak yağış ve yaratacağı etkiler sebebiyle okulların yarın tatil edildiğini duyurdu. Ayrıca engelli ve hamile memurlar da yarın idari izinli olarak değerlendirilecek.

Mersin Valisi Ali İhsan Su da Twitter'dan "Değerli veliler kıymetli öğrenciler, kuvvetli sağanak yağış ve beraberinde oluşabilecek olumsuzluklar nedeniyle 06.12.2018 Perşembe günü ilimiz genelinde eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir." açıklamasında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan açıklamada ise Mersin'in merkez Toroslar, Yenişehir, Akdeniz ve Mezitli ilçeleri ile Silifke, Erdemli ve Tarsus ilçelerinde aralıklarla devam eden yağışın, gece saatlerinden itibaren şiddetini artıracağı ve cuma günü sabahına kadar devam edeceğinin tahmin edildiği kaydedildi.

Su'ya mesaj yağdırdılar
Daha önce İstanbul eski Valisi Vasip Şahin'e okulların tatil edildiği günlerde sosyal medyadan atılan mesajların bir benzeri de Su'ya yapıldı. Mersin Valisis Ali İhsan Su mesaj yağmuruna tutuldu ve övgü dolu ifadeler aldı. Binlerce beğeni ve retweet (Twitter'da yeniden paylaşmak) alan valiye öğrencilerin 'Ya sen nasıl bir kralsın', 'Böyle hareketleri sadece krallar yapar', 'Hayatımın tek aşkısın', 'Elin değmişken cumayı da tatil et be sayın valim' şeklindeki paylaşımları internet kullanıcılarını güldürdü.

Yorumlar

Çok Okunanlar Haberler