Mehmet Şef yıllar sonra ilk kez anlattı!

MasterChef'in herkes tarafından sevilen jüri üyesi Mehmet Yalçınkaya, yıllar sonra dikkat çeken ancak gerçeğin tam olarak bilinmediği sol eline olanları anlattı.

TV8 ekranlarının Survivor'dan sonra en çok izlenen programı MasterChef Türkiye’de yarışmacı seçimleri devam ediyor.

Yarışmaya katılan Melek Baba’nın parmaklarının olmadığını ve sürekli elini gizlemeye çalıştığını gören ünlü şef Mehmet Yalçınkaya, yıllar önce kendi yaşadığı kazayı ilk kez anlattı.

YALÇINKAYA: 5 YAŞINDA OYUN OYNARKEN 3 PARMAĞIMI KAYBETTİM

Yarışmacının kesilen elini sürekli sakladığını fark eden Mehmet Yalçınkaya, “Ben bugüne kadar bu konuya hiç değinmedim. Sendeki saklanma olayını kırabilmek için ben de hikayemi anlatabilirim. Ben 5 yaşındayken yaşadım bu olayı. Arkadaşlarımla oynarken 3 tane parmağımı kaybettim. Seni anlıyorum. Kolay olmuyor.” ifadelerini kullandı.

“İŞ GÖRÜŞMESİNE VE ASKERLİK ŞUBESİNE GİTTİĞİMDE ELİMİ GİZLEMİŞTİM”

Parmakları olmadığı için sektörde zorlandığını söyleyen Yalçınkaya, sözlerine şöyle devam etti:

"İş görüşmesine gittiğinizde saklarsınız çünkü kimse sizi işe almayacakmış gibi gelir. Daha sonra işe aldıktan sonra da acaba bu işi yapabilecek mi diye yanınıza başka insanlar gönderirler. Çok yakın akrabalarımızdan bir tanesi bana kız verilmeyeceğini düşünüyordu. Ben çoğu iş yerine alındım ve kariyer yaptım. Şimdi de gördüğün gibi burada jüriyim. Kolay bir yol değil ve maalesef bakış açıları her zaman fiziğedir. Askerlik şubesine gittiğimde elimi saklamıştım beni askere alsınlar diye. Şehre gelip askerleri gördüğümde onlara elimi sakladığımı söylemiştim. Onlar da gidip doğruyu söylememi istediler. Bu bir lanet değil, bir kaza."

“HIRS YAPARAK DAHA FAZLA ÇALIŞTIM”

"Kapının önünde 2 arkadaş oynarken geçirdiğim bir kaza. Çoğu insan buna ‘Bir kıyma makinasında oldu’ diyor. Hayatımızda yaşadığımız kazalar bizi daha çok tutunmaya sevk ediyor. Bazı insanlar eli yok, kolu yok, vücudunun yarısı olmayanlar var. 11 yaşında çıraklıkla başladığım hikayemde kimse benim aşçı olacağıma inanmadı. Bu bana her zaman hırs ve tutunma verdi. Herkesten fazla çalıştım."

"ÇOCUKLARIM BENİM ELİMİ DÖVME YAPTIRDI"

"Benim iki tane çocuğumun dövmeleri benim elimdir. Senin bu halini sevenler de olacaktır. Çocuklar dövmeyi yaptırdıktan sonra acaba etkilenir miyim diye bana 1 sene sonra gösterdiler. Mesela Danilo ve Somer her zaman eti beni zorlamamak için kendileri keser. Bunu da çaktırmazlar. Türkiye’nin en büyük televizyon kanallarından biri bana önyargılı davranmadan buraya jüri yaptı. Bu iki arkadaşım benim elimle ilgili hiçbir şey konuşmadı, sormadılar. Sen de her şeyi bırakarak hayata dimdik sarılmaya devam ediyorsun. Ben buradayım. Ben de bu vesileyle biraz ilham oldum herhalde.”

Arkadaşı Mehmet Yalçınkaya’nın geçirdiği kazayı öğrenen Somer Sivrioğlu ise duygusal anlar yaşadı.

Yorumlar