Kredi kartı borcu olanlara Erdoğan'dan müjdeli haber!

Erdoğan bugün yapılan partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulunarak, kredi kartı borcu olanlara sevindirici haber verdi. Erdoğan, ''Kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çekenlerin mevcut borçlarını ödemesi için imkan sağlıyoruz.'' diyerek müjdeyi duyurdu.

Kredi kartı borcu olanlara Erdoğan'dan müjdeli haber!

Erdoğan bugün yapılan partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulunarak, kredi kartı borcu olanlara sevindirici haber verdi. Erdoğan, ''Kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çekenlerin mevcut borçlarını ödemesi için imkan sağlıyoruz.'' diyerek müjdeyi duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün partisinin grup toplantısında çok önemli açıklamalar yaptı. Kredi kartı ödemelerinde güçlük çekenler için sevindirici haber veren Erdoğan;  "Kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çekenlerin mevcut borçlarını ödemesi için imkan sağlıyoruz. Ziraat Bankası aracılığı ile ödeme güçlüğü çeken vatandaşın borcu tek bir çatı altında toplanacak. Ziraat'ten çekeceği borcu ile borcu kapatacak. Aylık gelirine uygun bu borcu ödeyecek" ifadeleri ile müjdeli haberi iletti.

Cumhurbaşkanı, grup toplantısında ard arda güzel haberler verdi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'na katıldı. Toplantıda önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın aylık 150 kw/saat elektrik tüketimini devlet olarak biz üstleniyoruz. Bu kapsamda 2,5 milyon üzeri hanede 80 liralık elektrik faturasını devlet karşılayacak. Kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan vatandaşlarımıza, Ziraat Bankası aracılığıyla, kredi kartı borçları tek bir çatı altında toplanacak. Hangi banka olursa olsun, Buradan alınan krediyle borçlar kapanacak. Aylık gelirine uygun şekilde bu borcunu ödeyecek. Halkbank, esnaf ve sanatkarların işletme giderleri karşılamak üzere 22 milyar liralık kredi kullandıracak" dedi.

Erdoğan'ın diğer açıklamaları

Bir dizi müjdeyi daha paylaşmak istediğini belirterek açıklamaya başlayan cumhurbaşkanı Erdoğan; ''16 yıllık AK Parti iktidarlarının en önemli özelliği sosyal devlet olmanın gereklerini yerine getirmesidir. Düzenli sosyal yardım alan vatandaşlarımızın aylık 150 kilovatsaate kadar olan elektrik tüketimlerini devlet olarak biz üstleniyoruz. Yaklaşık 2.5 milyonun üstündeki hanede her ay ortalama 80 TL’lik borcunu devlet ödeyecek.'' dedi.

''Kredi kartı borçları tek çatı altında toplanacak''

Erdoğan, kredi kartı borçlarını ödemekte güçlük çeken vatandaşlara yönelik; ''Kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çeken vatandaşlarımıza da mevcut borçlarını daha kolay ödemeleri için imkan sağlıyoruz. Kredi kartını ödemekte güçlük çekenler için Ziraat Bankası aracılığıyla kredi kartı borçları tek çatı altında toplanacak Ziraat Bankası'ndan alacağı krediyle borcunu kapatacak. Sonra çok uygun şartlarda aylık gelirine uygun şekilde ödeyecek.'' dedi.

350 bin esnafa 22 milyar TL kredi desteği

Esnafın yüzünü güldürecek bir diğer haberi ise Erdoğan; ''Halkbank esnaf ve sanatkarların ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2019'da 350,000 esnafa 22 milyar TL'lik kredi kullandıracak. Sigorta prim teşviki uygulaması kapsamında 500 ve üzeri sigortalı çalıştıran işyerleri için 3 puan desteği 5 puana çıkartıyoruz.'' ifadeleri ile açıkladı.

 

Yorumlar

Çok Okunanlar Haberler