Kim Milyoner Olmak İster'de tepki çeken soru

ATV ekranlarında izleyici ile buluşan ve Murat Yıldırım'ın sunduğu "Kim Milyoner Olmak İster" yarışma programında sorulan soru arkeologları kızdırdı.

Kim Milyoner Olmak İster'de tepki çeken soru

ATV'de yayınlanan ve Murat Yıldırım'ın sunduğu "Kim Milyoner Olmak İster" adlı yarışma programında sorulan bir soru arkeologları kızdırdı.

ARKEOLOGLAR TEPKİ GÖSTERDİ

 "Hangisi arkeologların buldukları şeyin fosil mi yoksa sıradan bir taş mı olduğunu anlamak için kullandıkları yöntemlerden biridir?" sorusunun cevap şıkları arasında yer alan "yalamak", "köpeğe koklatmak" ve "üstüne idrar yapmak" seçenekleri Arkeologlar Derneği'nin tepkisine neden oldu ve ATV'yi kınayan bildiri yayınlandı.

''BİLİMSEL DEĞERİ YOK''

Arkeologlar Derneği soruya tepki göstererek, "Dün gece ATV'nin 'Kim Milyoner Olmak İster' isimli bilgi yarışmasında 30.000 TL değerindeki hiçbir bilimsel değeri olmayan ve Arkeoloji bilim dalını aşağılayan bu soruyu hazırlayanları ve ATV'yi kınıyoruz. Arkeoloji, bugün dünya ile boy ölçüşebileceğimiz bilim dallarından biridir. Maalesef hala Arkeolojiyi ve arkeologları anlayamamış bir medya ile karşı karşıyayız. Çok yazık!" 

Yorumlar

Çok Okunanlar Haberler