İYİ Parti'li Paçacı'dan: Seçim yasağı uyarısı

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Sözcüsü Cihan Paçacı basına, "Seçim yasaklarına aynı zamanda bir partinin genel başkanı olan Cumhurbaşkanı'nın da uyması zaruridir." dedi.

İYİ Parti'li Paçacı'dan: Seçim yasağı uyarısı

İYİ Parti Sözcüsü ve Genel Sekreteri olan Cihan Paçacı bugün başkanlık divanı toplantısının ardından basına konuşarak seçim yasaklarına ve gündemdeki olaylara değindi. 

Paçacı, "Seçim yasaklarına aynı zamanda bir partinin genel başkanı olan Cumhurbaşkanı'nın da uyması zorunludur. Aksi takdirde adil bir seçim ortamından bahsedilemez" sözlerine yer verdi. Sonra ise mevcut iktidarın ekonomi politikalarının yanlış olduğunu vurgulayarak eleştirdi. "Enflasyonun yüzde 20'lerin üzerinde seyretmesi, durgunluğun hüküm sürmesi, Türk ekonomisini resesyona sürüklemektedir. Günü kurtarmaya yönelik pansuman tedbirler, orta vadede ekonomideki problemlerin artmasına ve topluma maliyetinin daha da büyümesine sebep olacaktır. Ekonomide güven esastır. Ekonomiyi yönetenler iç ve dış piyasaya güven veremiyorlarsa, alacağı tedbirlerin olumlu sonuç vermesi de beklenemez. Ekonomiler, kayınpeder, damat ilişkisiyle değil, birbirini tamamlayan, uyum içinde çalışan uzman ekiplerce yönetilir. Bugün itibariyle Türk ekonomi yönetimi, bu güveni vermekten çok uzaktır" dedi.

"MÜNBİÇ, HIZLI BİR ŞEKİLDE PYD/YPG'DEN TEMİZLENMELİDİR!"

Ekonomi politikalarını eleştirdikten sonra Fırat'ın doğusuna gerçekleştirilen operasyonlara yönelik ilerletilen politikaları da eleştiren Paçacı, icraat olmadığını savunarak, şu açıklamaya yer verdi: "Söz konusu bölgenin hava hareketleri ile yapılan nokta atışlarla teröristlerden temizlenemeyeceği açıktır. Kara harekâtına geçilebilmesi için de öncelikle Münbiç'in PYD/YPG'den temizlenmesi gerekmektedir. Münbiç'teki sözde devriyenin de bir anlam ifade etmediği görülmüştür. Türk Silahlı Kuvvetleri, PYD/YPG'nin konuşlandığı Münbiç kent merkezinden uzak tutulmakta ve arazide ABD ile birlikte ancak tenezzüh devriyesi yapılabilmektedir. İdlib ise başlı başına 'Gordion Düğümü' şeklindedir. Ruslar bile 'Suriye'nin İdlib kentindeki silahsızlandırılmış bölge anlaşmasını bozmaya yönelik girişimler tespit ettiklerini' ifade etmişlerdir. Ayrıca Süleyman Şah Türbesi'nin geriye, vatan toprağına taşınması düşüncesi, tüm çağrılarımıza rağmen hayata geçirilememiştir." 


CUMHURBAŞKANI'NIN SEÇİM YASAĞINA UYMASI ZARURİDİR

31 Mart 2019'da gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerden kısaca bahseden Paçacı, "Sistem değişikliği sonrası Yüksek Seçim Kurulu'nun, 31 Mart seçimleri için yeni bir düzenlemeye gittiğini ve bu düzenlemede seçim yasaklarına uyması gereken makamlar arasında Cumhurbaşkanını saymayarak, dışarıda bırakmaya hazırlandığını görüyoruz. Yeni sistemde yürütmenin başı Cumhurbaşkanı'dır. Seçim yasaklarına aynı zamanda bir partinin genel başkanı olan Cumhurbaşkanı'nın da uyması zaruridir. Aksi takdirde adil bir seçim ortamından bahsedilemez. Bu düzenleme, diğer partiler aleyhine ve serbest rekabet ortamına büyük zararlar verecektir. Yüksek Seçim Kuruluna seçim yasaklarına uyması gereken kişiler arasında Cumhurbaşkanı'nın da bulunması gerektiğini ve bu eşitsizliğe mahal vermemesini önemle hatırlatıyoruz."

 

Yorumlar

Çok Okunanlar Haberler