İstanbul'u kana bulayacaklardı: 2 terörist yakalandı!

İçişleri Bakanlığı, İstanbul'da sansasyonel eylem arayışında oldukları tespit edilen 2 terör örgütü PKK/KCK mensubunun yakalandığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, İstanbul İl Jandarma Komutanlığı terörle mücadele ekiplerinin, İstanbul'da sansasyonel eylem arayışında oldukları öğrenilen PKK/KCK terör örgütü mensubu Sterk Evindar kod adlı Fatıma Al Musa ile Velat Jamo'yu yakaladığı kaydedildi.

2011'de Suriye'nin Racu bölgesinde PKK/KCK terör örgütüne katılarak sırasıyla Kobani ve Kamışlı bölgelerinde silahlı faaliyet gösteren PKK/KCK'lı terörist Fatıma Al Musa'nın, aynı yıl 25 kişilik örgüt mensubuyla Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesine geçtiği ve 6 ay savaşçı eğitimi alarak Kandil bölgesine geçiş yaptığı bilgisi paylaşıldı.


Kandil'de 5 yıla yakın faaliyet gösteren ve patlayıcı, operasyon, sızma ve saldırı türü eğitimler alan Al Musa'nın, daha sonra sözde şehit Haki Karer kadro okuluna takım komutanı olarak görevlendirildiği belirtildi.

Açıklamada, Hakkari Şemdinli'de faaliyet gösterdikten sonra Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bölgede gerçekleştirilen operasyonlar, yoğun savaş uçağı, İHA ve SİHA hareketliliği sebebiyle tekrar Kandil'e dönen Al Musa'nın, 2017'de Irak'ın kuzeyinden Afrin bölgesine, oradan da yasa dışı yollarla İstanbul'a gelerek sansasyonel eylem arayışı içerisinde olduğunun belirlendiği anlatıldı.

 

Yorumlar