İŞKUR Almanya işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru formu (2019)

İŞKUR Almanya işçi alımı başvurusu nasıl yapılır sorusu birçok kişi tarafından merak ediliyor. İŞKUR Almanya işçi alımı başvuru formu ile ilgili detayları sizin için derledik.

Farklı sektörlerde yer alan 10 bin işçinin Almanya'ya götürüleceği duyuruldu. Konuyla ilgili haberleri okuyan vatandaşlar internette araştırma yapmaya başladı. Merak edilen soruların başında İŞKUR Almanya işçi alımı başvurusu nasıl yapılır sorusu yer aldı. 15 farklı havalimanınında faaliyetlerini sürdüren şirketin yöneticisi Osman Taş konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Ajans Haber ekibi olarak İŞKUR Almanya işçi alımı başvuru formu ile ilgili detayları sizin için araştırdık.

İŞKUR ALMANYA İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Almanya işçi alımı başvurusu şimdiden vatandaşlar tarafından merak edilmeye başlandı. Osman Taş Almanya'ya işçi alımı ile ilgili açıklamalarda bulundu. İŞKUR Almanya işçi alımı başvurusu nasıl yapılır sorusuyla ilgili detaylar haberimizde...

20-45 yaş aralığında her Türk vatandaşı, sağlık engeli olmadığı sürece “www.obm-turkiye.com” adresine girip başvuru formunu doldurarak müracaat edebiliyor.

Osman Taş, Türkiye’de İŞKUR ile anlaşmaları olduğunu ve Almanya’ya özellikle sağlık, lojistik ve havalimanı yer hizmetleri sektöründe işçi götürmeyi planladıklarını söyledi. Taş, “Kendi milletime güvendiğim için Almanya’ya işçi götüreceğiz. Bu işi biz 17 yıldır yapıyoruz ve birçok ülkeden bugüne kadar birçok işçi götürdük. Ancak kendi milletimi bildiğim için bilinçli olarak Türkiye’den işçi götüreceğiz. Almanya’nın öncelikli olarak bizden talebi, işçilerin vasıflı olmaları. Ama vasıfsız işçi de götüreceğiz. Bizler bu talepler doğrultusunda buradan işçi götüreceğiz. Ama özellikle hemşire, kamyon şoförü, elektrikçi ve kaynakçı konusunda ihtiyaçlar var. Şu an en çok hemşire ihtiyacı var. İlk etapta 80 bin hemşire götürmeyi hedefliyoruz. Sonrasında kaynakçı ve elektrikçi ihtiyacımız var. Onlar da 50 bin civarında olacak. Buradan gidecek işçilerle 18 aylık bir sözleşme imzalayacağız” şeklinde konuştu.

2019 YILINDA 10 BİN İŞÇİ ALIMI YAPILACAK

Taş, “Başvurularımız başladı. İlk bilgileri de konsolosluğa verdik zaten, oradan gelecek cevapları bekliyoruz. İnşallah süreç hızlı olur. 2019’da ilk olarak 5 ilâ 10 bin arası işçi götürmeyi hedefliyoruz. Aslında daha yüksek hedefliyoruz. Ama başvuruların çok yoğun olacağını ve konsolosluktaki işlerin uzayacağını düşünüyorum. O yüzden de sayı 10 bin civarında olacağını düşünüyorum. Başvuru yapacak işçiler, kesinlikle kimseye bir komisyon parası ödemesin. Biz bu insanları kendi bünyemize alacağımız için bir kuruş para talep etmiyoruz. O yüzden kimseye para kaptırmasınlar. Bizim en büyük sorunumuz bu bir anlamda.” dedi.

Yorumlar