İş adamı Abdullah Tivnikli kimdir? Kaç yaşında ve neden öldü?

İş adamı Abdullah Tivnikli kimdir sorusu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Abdullah Tivnikli kaç yaşında ve neden öldü sorularıyla ilgili detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Gelen son dakika haberlerine göre ünlü iş adamı Abdullah Tivnikli'nin hayatını kaybettiği öğrenildi. Haberlerin ardından Tivnikli'nin sevenleri yasa boğuldu. İnsanlar şimdi internette Abdullah Tivnikli kimdir sorusuna yanıt arıyor. Ajans Haber ekibi olarak Abdullah Tivnikli kaç yaşında ve neden öldü sorularının yanıtını sizin için araştırdık. Detayları haberimizin devamında bulabilirsiniz.

ABDULLAH TİVNİKLİ KİMDİR?

Ünlü iş adamı Abdullah Tivnikli'nin 59 yaşında hayatını kaybettiği bildirildi. Eksim Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tivnikli, İstanbul'da bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Peki Abdullah Tivnikli kimdir? İşte cevabı...

1959 yılında Erzurum’da doğan Abdullah Tivnikli, 1981 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede İşletme Master Programı’nı tamamladı. İngiltere’de eğitim için bulunduğu süreçte katılım bankacılığı modelinin dünyada nasıl uygulandığı konusunda akademik çalışmalarda bulundu. 1983 yılından itibaren Türkiye’de katılım bankacılığı modelinin hukuki altyapısının hazırlanmasında yer aldı. Bu sürecin sonunda, bu modeli Türkiye ‘de ilk uygulayıcısı olan Albaraka Türk’ün kuruluş sürecinde aktif bir şekilde ye aldı. 1988 yılından itibaren Kuveyt Türk Katılım Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmekte olan Abdullah Tivnikli, 2001 yılında Kuveyt Türk Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır. 2005 yılından itibaren de İstanbul Bahreyn Fahri Konsolosu unvanını taşımaktadır. Abdullah Tivnikli, katılım bankacılığı alanındaki görevlerinin yanı sıra, aile şirketi olan Eksim Grubu’nun da yönetimindedir. Eksim Grubu, tahıl ürünleri ticareti, enerji, gıda, madencilik sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Yorumlar