iOS 12 bugün tanıtılıyor! iOS 12 hangi modellere gelecek?

Apple her sene geleneksel olarak Dünya Geliştiriciler Konferansı'nı yani diğer adıyla WWDC'yi düzenliyor. WWDC 2018'e ise saatler kaldı. Etkinlikte iOS 12, yeni nesil macOS, watchOS 5 ve yeni tvOS'nin tanıtılması bekleniyor.

iOS 12 bugün tanıtılıyor! iOS 12 hangi modellere gelecek?

ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın 4 Haziran'dan yapacağı Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC 2018) için geri sayım başladı. Apple'ın bugün start vereceği WWDC 2018) 8 Haziran'a kadar sürecek. Konferans kapsamında yeni iOS sürümü iOS 12'de tanıtılacak.

ABD merkezli teknoloji devi Apple iOS 12'nin testlerine geçtiğimiz ay başladı. Apple, iOS 12 ile birlikte kullanıcılarına ilginç özellikler sunmaya hazırlanıyor. iOS 12'de Apple oldukça ilginç yeniliklere yer vermeye hazırlanıyor.

iOS 12 KONSEPTİ GÜN IŞIĞINA ÇIKTI

Apple'ın henüz tanıtmadığı ürünler ve güncellemeler ile ilgili yaptığı başarılı tahminler ile adını duyuran MacRumors'ta yer alan iddiaya göre, iOS 12 ile iPhone'lar NFC bağlantısı ile kapıların kilidini de açabilecek. Söz konusu özelliğin Apple Watch'lara da entegre edilmesi için teknoloji devi yoğun mesai harcıyor. Bu sistem için HID Global ile ortak geliştirilen kapı terminallerinin kullanıldığı da gelen bilgiler arasında.

Apple, iOS 12 ile birlikte bir iPhone modeline daha verdiği desteği kesecek. Teknoloji devinden henüz konu ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi.iOS 12 HANGİ MODELLERE GELECEK?

Apple, iOS 12'de sadece bu cihazlara destek sunacak. İşte güncelleme alacak modellerin tam listesi...

iPhone X
iPhone 8 Plus
iPhone 8
iPhone 7 Plus
iPhone 7
iPhone 6 Plus
iPhone 6
iPhone 6S Plus
iPhone 6S

Gelen bilgiler Apple desteğinin iPhone 5S'lerde çok yakında biteceğini işaret ediyor. Aynı iddiaya göre, Apple iOS 12 ile kullanıcılara yepyeni bir kilit ekranı deneyimi yaşatacak. iOS 10'dan beri beklenen karanlık mod özelliği iOS 12 ile kullanıma sunulacak.

Yorumlar