İmzalar atıldıktan sonra Ali Koç'tan ilk açıklama geldi

Fenerbahçe'de Phillip Cocu ile anlaşma yapıldıktan sonra Başkan Ali Koç'tan ilk açıklama geldi. Konuşmasında 1 yıldır Cocu üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

İmzalar atıldıktan sonra Ali Koç'tan ilk açıklama geldi

Phillip Cocu ile yapılan anlaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 1 yıldır Cocu üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

'1 YILI AŞKIN SÜREDİR ARAŞTIRIYORDUK'

Cocu tercihi hakkında konuşan Koç, "1 yılı aşkın bir süredir, Sportif Direktörümüz Damien Comolli kendisine verilen vizyon ve hedefler çerçevesinde araştırmalarını sürdürüyordu. Yapılan araştırma kapsamında Phillip Cocu öne çıkan adayların başında geliyordu. Teknik direktör kriterlerimiz arasında, Phillip Cocu'da öne çıkan özellikler heyecan verici atağa dayalı bir futbol stili, birlikte çalıştığı oyuncuların performansını geliştirme özelliği, münferit oyuncuların performansından ziyade takım performansına verdiği öncelik, bugüne kadar yaptığı çalışmalar içerisinde altyapılara verdiği önem, saha içi ve saha dışındaki güçlü liderlik yapısı ve bütün bunlarla birlikte, PSV'de çalıştığı süre içerisinde 4 yılda 3 şampiyonluk elde etmesiydi. Phillip Cocu'nun hem Fenerbahçe camiasına, hem de Türk Futbolu'na hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar