Porsche Taycan ne zaman çıkacak? Teknik özellikleri ve fiyatı

İlk elektrikli Porsche Taycan ne zaman çıkacak sorusu araba meraklısı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İlk elektrikli Porsche Taycan teknik özellikleri ve fiyatı ile detaylar Ajanshaber.com'da.

Porsche Taycan ne zaman çıkacak? Teknik özellikleri ve fiyatı

Alman otomobil üreticisi Porsche yepyeni aracını dünyaya duyurdu. Tamamen elektrik motorlu aracı Taycan şimdiden birçok insanın dikkatini çekmeyi başardı. İlk elektrikli Porsche Taycan ne zaman çıkacak sorusu da merak edilen konular arasında yer aldı. Porsche 70. yıl kutlamaları kapsamında tanıtılan Taycan, kelime anlamı olarak "canlı ve genç bir at" anlamını taşıyor. Ayrıca Taycan kelimesi Türkçe kökenli bir kelime olma özelliğine sahiptir. İlk elektrikli Porsche Taycan teknik özellikleri ile de dikkat çekiyor. Taycan fiyatı ile ilgili merak ettiğiniz tüm her şeyi haberimizde bulabilirsiniz.

İLK ELEKTRİKLİ PORSCHE TAYCAN NE ZAMAN ÇIKACAK?

İlk elektrikli Porsche Taycan ne zaman çıkacak sorusunun yanıtı merak ediliyor. Porsche'un daha önce Mission E-concept olarak duyurduğu otomobili Taycan ismiyle piyasaya sürülüyor. Firmanın 70. yıl kutlamaları kapsamında tanıtılan yeni aracı Taycan, “canlı ve genç bir at” anlamına geliyor. Taycan kelimesi Türkçe kökenli bir kelimedir. Aracın ne zaman satışa çıkacağı henüz duyurulmadı.

PORSCHE TAYCAN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Tüm dünya çapında ve özellikle Avrupa kıtasında giderek daha sıkı hale gelen çerve ile ilgili regülasyonlar otomobil üreticilerini elektrikli ya da hibrit araçlara yönlendirmeye başladı. Bu hareketin bir sonucu olarak ortaya çıkan Porsche Taycan, 2019 yılında seri üretime geçecek. Üzerinde iki adet elektrikli motor bulunan otomobil 600 beygir gücüne sahip. Her iki motor da kullanıldığında menzili 500 km olan otomobil, sıfırdan yüze 3.5 saniyede çıkabiliyor. Aracın sıfırdan ikiyüze çıkma süresi ise 12 saniye. Porsche Taycan'ın bu rakamlarla Tesla ile başa çıkması biraz zor görünüyor. Çünkü firmanın otomobilleri arasında 0-100 km süresi 3.5 saniyeden daha az olan versiyonlar da bulunuyor.

PORSCHE TAYCAN NE KADAR SÜREDE ŞARJ OLACAK?

Otomobilde bulunan ve bir benzeri telefonlarda da karşımıza çıkan hızlı şarj özelliği ile 4 dakikalık bir şarj ile 100 km yol gidilebileceği açıkladı. Araç 15 dakika şarj olduğunda ise 380 km menzile ulaşabiliyor. Otomobilin toplam menzili ise 500 km olarak açıklandı. Bu rakamlarla Tesla gibi rakiplerle boy ölçüşmesi mümkün görünüyor.

PORSCHE TAYCAN SATIŞ FİYATI

6 milyon Euro yatırımla geliştirilen ve Almanya'da 1200 kişiye yeni iş imkanı sunacak olan Porsche Taycan'ın önümüzdeki yıl satışa sunulması bekleniyor. Otomobilin fiyatı ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak Türkiye'ye gelirse birkaç milyon TL seviyesinde olacağını konuşuluyor.

Yorumlar

Çok Okunanlar Haberler