HDP'li Barış Atay, Berna Laçin'i savundu

Teröristlere olan sempatisi ile bilinen ve seçim öncesi halkı tehdit eden sözler savuran HDP'li vekil Barış Atay, müslümanların kutsal toprağı Medine'ye ''tecavüzde rekor kırıyor'' yakıştırması yapan Berna Laçin'i savundu.

HDP'li Barış Atay, Berna Laçin'i savundu

Müslümanların kutsal toprağı Medine'ye dil uzatan ve "tecavüz" iftirası atan oyuncu Berna Laçin'e özellikle sosyal medyada tepkiler sürüyor. Hakkında soruşturma açılan ve şikayet edilen Berna Laçin'i HDP'li vekil Barış Atay savundu.

Daha önce teröristler ile ilgili attığı "olumlu" tweetleri ve söylediği sözler ile bilinen Barış Atay, seçim öncesi de halka tehditler savurmuştu.

Berna Laçin'in tweetinde suç unsuru bulunmadığını iddia eden Barış Atay, bir de tehditkâr sözler sarf etti.

Berna Laçin'in 'Medine' tweetine soruşturma açıldıGüncel04 Temmuz 2018 10:22Berna Laçin'in 'Medine' tweetine soruşturma açıldıİstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, sosyal medya hesabında paylaşımda bulunan sanatçı Berna Laçin hakkında, “halkın dini değerlerini aşağılama" suçundan soruşturma başlattı

BERNA LAÇİN'İN TWEETİ

Son zamanlarda gündemde olan idam tartışmalarına karşı çıkan Berna Laçin" İdam çözüm olsaydı. Medine toprakları tecavüzde rekor kırmazdı! Konuşturmayın şimdi beni! Bırakın artık bilim insanları, nörologlar, psikiyatrlar, psikologlar, toplum bilimcileri, hukukçular el birliği verip çare üretsin. Devlet, tribün sesleriyle toplum inşaa etmez!" demişti.

Yorumlar

Mustafa Gürak Senin sorunun ne önce onu biliyor musun? Vekil olmayla insan olma, Vatan,Bayrak ve Toprakların sahibi olmanın çok ama çok değerli ve anlamlı medeni bir insan için olmazsa olmaz olduğunu bilmemek.Sen insan olsan,80 milyonluk ülkede Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya kalkarsanız,Demirtaş,veya figen gibi sonunuz aynı dört duvar olacak.Orada kendi kendinizi vatan kurtaran fare olarak görmenizde bizce bir mahsur yok.AB ve ABD hiç güvenmeyin.Senden daha önce güvenenleri hep sattılar.Seninde günün gelip işleri bittiğinde sende satılacaksın.