Hakkari'de vahşet: İki gözü oyulmuş bir köpek bulundu

Hakkari'nin Zap Suyu kenarında iki gözü oyulmuş bir köpek bulundu. Tüm çabalara rağmen tedavisi başarılı olmayan köpeğin hayatını kaybettiği öğrenildi.

Hakkari'de vahşet: İki gözü oyulmuş bir köpek bulundu

Hakkari-Çukurca karayolu üzerindeki taş ocağı yakınından geçen Zap Suyu kenarında gözleri oyulmuş köpek bulundu. Bölgede görevli güvenlik korucusunun bulduğu köpeğin fotoğraf ve videosu sosyal medyadan paylaşıldı. 

İNCELEME BAŞLATILDI

İçişleri Bakanlığı tarafından Hakkari Belediyesi Başkanlığı'na kayyum olarak atanan Cüneyt Epcim, yaptığı açıklamada olayı duyar duymaz inceleme başlattıklarını ve konunun takipçisi olacaklarını belirtti.

Belediye Veteriner İşleri Müdürü Emrullah Kanar da olayı polislerin kendilerine haber verdiğini söyledi.

''KÖPEĞİN İKİ GÖZÜ ÇIKARTILMIŞTI''

Bunun üzerine ekiplerle olay yerine gittiklerini anlatan Kanar, şöyle konuştu:

"Orada bahsedilen köpeği aradık. Bir süre sonra köpeği bir taşın altında bulduk. Köpeği oradan alarak belediye veteriner kliniğine getirdik. Köpeğin iki gözü çıkartılmıştı. Burada gerekli tetkikleri uyguladığımız köpek tedaviye cevap vermeyerek telef oldu. Ardından köpeği uygun bir yerde gömdük."

CÜNEYT EPCİM: ''KARŞILIKSIZ KALMAYACAK''

Konuyla ilgili DHA muharibine telefonla bilgi veren Hakkari Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim ise yaşanan olaydan haberinin olmadığını, köpeğe yapılan eziyetin yürek burktuğunu, büyük üzüntü yaşadığını ve bunun karşılıksız kalmayacağını söyledi. Epcim, köpeğin belediye ekibi tarafından öldürüldüğü konusunda kendisine herhangi bilgi verilmediğini, ölü yada diri bulunması için araştırma başlattığını belirterek, "Ben göreve başladığımda bütün belediye çalışanlarına talimat vermiştim. 'Sokakta yada başka bir yerde yaralı, yardıma muhtaç bir hayvan görürseniz, hemen sahiplenin bize getirin' demiştim. Bu vahşeti de duyunca çok üzüldüm. Bunu araştıracağım. Gereken neyse hemen yapacağım" diye konuştu.

Yorumlar