Gazze'de cep telefonu ışığıyla ameliyat!

Deyr Belah kentindeki Aksa Şehitleri Hastanesi'ndeki elektrik kesintileri nedeniyle sağlık görevlileri, yaralı bir çocuğu cep telefonu ışığında tedavi etti.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in Gazze Şeridi'ne 267 gündür sürdürdüğü saldırılara ilişkin bilgi verildi.

İsrail ordusunun son 48 saatte Gazze'nin çeşitli bölgelerinde 7 "katliam" gerçekleştirdiği, söz konusu saldırılarda 69 Filistinlinin daha hayatını kaybettiği, 429 kişinin yaralandığı belirtildi.

İsrail'in 7 Ekim 2023'ten bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda ölenlerin sayısının 37 bin 834'e, yaralananların sayısının da 86 bin 858'e yükseldiği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca hâlâ enkaz altında ve yol kenarlarında cesetlerin bulunduğu ancak İsrail'in engellemeleri nedeniyle sağlık ekipleri ile sivil savunma görevlilerinin cenazelere ulaşamadığı yinelendi.

Cep telefonu ışığıyla ameliyat

İsrail ordusunun Gazze'nin el-Bureyc Mülteci Kampı'na düzenlediği saldırı sonucu ölü ve yaralıların olduğu bildirildi. Saldırıda aralarında çocukların da bulunduğu ölü ve yaralılar, Deyr Belah kentindeki Aksa Şehitleri Hastanesi'ne getirildi.

Elektrik kesintileri nedeniyle hastanedeki sağlık görevlileri, yaralı bir çocuğu cep telefonu ışığında tedavi ediyor.

Yorumlar