Galatasaray'ın efsane başkanı Faruk Süren aday mı oluyor?

Galatasaray'da, Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nın 26 Mayıs'ta yapılacağının açıklanmasının ardından kulisler hareketlendi. Galatasaray'ın efsane başkanı Faruk Süren de aday olup olmayacağıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'ın efsane başkanı Faruk Süren aday mı oluyor?

Önceki akşam sarı kırmızılı camianın önemli isimleri, eski başkanlardan Faruk Süren ile bir araya gelerek, adaylık teklifi götürdü.

Yemekli toplantıda Süren'e, "Senin başkanlığında güçlü bir yönetim kurulu oluşması için gereken her türlü desteği vereceğiz" mesajı iletildi. 1996-2001 yılları arasında da başkanlık yapıp, UEFA Kupası şampiyonluğu dahil 14 kupa kazandıran Süren ise düşünmek için süre istedi.

 
Konu ile ilgili açıklama yapan Faruk Süren, başkan adaylığı teklifini doğrulayarak, "Galatasaray Kulübü'nden önemli ve değerli bazı arkadaşlarla çarşamba akşamı yemek yedik. Aday olmam gerektiğine dair bir fikir ortaya attılar" dedi.

EVET, OLABİLİR

Süren, "Kabul etmeyi düşünüyor musunuz?" sorusu üzerine ise, "Evet, olabilir. Galatasaray'ı yeniden fabrika ayarlarına döndürmek için bu göreve soyunabiliriz. Ancak kesin karar vermek için ailemle görüşmeliyim. Kolay değil, yaşam biçimim değişecek. Ailemdeki herkes bu konuda destek olur ve olumlu karşılarsa aday olabilirim" cevabını verdi.

26 Mayıs'ta yapılacak Galatasaray Kulübü Seçimli Genel Kurul Toplantısı için bugüne dek adaylığını açıklayan ilk isim, mevcut başkan Mustafa Cengiz'di. Cengiz'den önce başkanlık koltuğunda oturan Dursun Özbek'in de aday olması bekleniyor.

Özbek ve adaylık teklifine kapıyı kapatmayan Süren de yarışa girdiği takdirde sarı kırmızılı kulübü, tarihin en çekişmeli başkanlık seçimi bekliyor. 

Yorumlar