Galatasaray'a ikinci ceza dalgası geliyor

PFDK, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve Başkan Mustafa Cengiz’in derbi sonrası açıklamaları nedeniyle yaptığı sevk kararında cezaları henüz vermedi. Kurulun hafta başına kadar cezaları açıklaması bekleniyor.

Galatasaray'a ikinci ceza dalgası geliyor

PFDK, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve Başkan Mustafa Cengiz’in derbi sonrası açıklamaları nedeniyle yaptığı sevk kararında cezaları henüz vermedi. Kurulun hafta başına kadar cezaları açıklaması bekleniyor. PFDK'nın ağır cezalar verdiği Galatasaray için tehlike henüz geçmedi.

Milliyet gazetesinin haberine göre, TFF Hukuk Müşavirliği, resmi siteden yapılan duyuru nedeniyle Galatasaray Kulübü'nün yanı sıra Başkan Mustafa Cengiz ve Teknik Direktör Fatih Terim'i medyada yer alan sportmenliğe aykırı açıklamaları yüzünden önceki gün PFDK'ya sevk etmişti.

Kurul dün bu sevklerle ilgili bir işlem yapmadı. PFDK'nın hafta başında Galatasaray, Başkan Cengiz ve Terim'in durumlarını karara bağlaması bekleniyor.

GALATASARAY VE FENERBAHÇE TAHKİM’E GİDİYOR

Galatasaray ve Fenerbahçe kulüplerinin birkaç gün içinde cezalara itiraz için Tahkim Kurulu’na başvuracakları aktarıldı

Tahkim’in önümüzdeki hafta kulüplerin yapacağı savunmaları ele alarak nihai kararları açıklaması bekleniyor.

Galatasaray’da Fatih Terim’e 7, Hasan Şaş’a 8, Badou Ndiaye’ye 5, Ryan Donk’a 6, Garry Rodrigues’e 3 maç; Fenerbahçe’de ise Jailson’a 8, Roberto Soldado’ya ise 6 maç ceza verildi.

Yorumlar

Çok Okunanlar Haberler
Gökhan Esen'e şifalar diliyoruz
Gökhan Esen'e şifalar diliyoruz